NUTRACEUTICAL WELL AGE 50+

€36.04
Suplement ushqimor me kolagjen marin dhe acid hialuronik bioteknologjik ExceptionHYAL STAR® me pesha të ndryshme molekulare, i cili përmirëson pamjen e lëkurës tuaj dhe redukton rrudhat. Formuluar posacërisht për tu kujdesur për lëkurën e femrave mbi 50 vjec.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 11805

Medicago sativa redukton crregullimet e shfaqura në menopauzë, vitamaina B6 rregullon aktivitetin hormonal, vitamina C dhe E mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ.

Rekomandohet në:

  • Crregullimet hormonale të shkaktuara nga menopauza.
  • Përmirësuar pamjen e lëkurës tek femrat në menopauzë.

Përdorimi: Rekomandohet të konsumoni 2 kapsula në ditë me një gotë ujë.

Paketimi: 60 kapsula

Përmban:

HYALURONIC ACID ExceptionHYAL STAR®, përmirëson pamjen e lëkurës dhe redukton rrudhat.

Medicago Sativa (Alpha Alpha or Alfalfa) bimë e pasur me isoflavone, substancë kjo e ngjashme me estrogjenin, si dhe me një efekt antioksidant.

Vitaminë C e rëndësishme për një lëkurë të shëndetshme. Ka efekt antioksidantë, si dhe ndihmon në sintezën e kolagjenit.

Polifenole nga caji jeshil me efekt të provuar antioksidantë dhe antirrudhë.

Vitaminë E mbron organizmin nga stresi oksidativ.

Pa gluten. Pa laktozë.

Specifikime
Sipas LinjaveBionike
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.