Aloe Fresh Sensitive

550 Lekë
Paste dhembesh ne forme xheli me origjine 100% natyrale dhe veprim RETARD*.
Disponibiliteti: Ne gjendje

Pastë dhëmbësh në formë xheli me origjinë 100% natyrale dhe veprim RETARD*.
Përmbajnë mikrokristale silice të aromatizuara me mente, të cilat shkrihen në gojë gjatë pastrimit të dhëmbëve për një ndjesi të gjatë freskie, kanë veprim pastrues, nuk irritojnë mishrat e dhëmbëve dhe nuk janë agresivë me smaltin.

Aloe vera ndihmon të gjithë kavitetin oral të luftojë bakteret dhe mikrobet dhe gjithashtu ndihmon në parandalimin e kariesit. Vaji Tea tree mbron kavitetin oral falë efektit të tij antibakterial dhe antiseptik.
Xylitol është një ëmbëlsues natyral që nuk fermentohet nga bakteret e kavitetit oral dhe nuk lejon formimin e acideve që gërryejnë smaltin.

*Veprimi RETARD është falë prezencës karbosimetilkitozan, për cilin studimet e fundit kanë treguar parandalon kariesin dhe gurzat e dhëmbëve. Ky veprim mban efektin e tij për paktën 5 orë, koha e nevojshme ndërmjet larjes dhëmbëve.

Paketimi: 100 ml

Karbosimetilkitozan

Lichene islandico

Bli

Tea Tree

 Aloe Vera

Tormentilla

Portokal i hidhur

Betulla

Bardana

Ratania

Silicë

Xilitol

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI XHULJANO SHAKAJ_VLVlore, Novosel,Lgj Fitore,Obj Nr 20693800100 , 0697625445
FARMACI SIENA _Orikum-VloreORIKUM-VLORE
FARMACI JULI_KORCEKORCE699239633
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI ARBRI TIRANEKAMEZ - TIRANE0696209028
FARMACI NR 1 _GRAMSHGRAMSH0698468201 / 0674067962
Farmaci Besa_VLVlore694422284
FARMACI LINDA ELBElbasan
Farmaci HEALTH PHARMATirane,Rruga Sadik Petrela ,nr81700699769745
FARMACI MERI_KOKORCE695734749
FARMACI 2 AE_TRQendra Toptani-Tirane0682153996
Farmaci Denisa Tirane Don Bosko Rruga Muzaket 0698694258 / 693177715
FARMACI BORA Tirane Rruga Ali Demi, Pallati 155, Shk. 1,Tirane042378370 ,0696407370
FARMACI MALVINA TIRANEUnaza e re TIRANE0675243933
FARMACI LIVIDATirane0695545372
FARMACI HELGATirane0693918288
Farmaci GEGAElbasan Prrenjas lagjja 1 blv Rinia pll nr 260697900167
Farmaci Orange Farmaci ElbElbasan Lagja aqif Pasha nr7/440-n.70698263223
FARMACI AGIMI 2 - TIRANETIRANE0675668755, 2422955
FARMACI BLERTA ROSHITirane042400526
FARMACI JONA_LULushnje0695747362
Farmaci ORANGE 005 FARMACI Tirane,Rruga Abdyl Frasheri , god 16,hyrja,1ap2
FARMACI ARLINDI DurresDURRES, lagjja 15 Rr Petrit Llaftiu0695155677
Farmaci NDREU_LELezhe694086182
FARMACI BIOSA Tirane Tirane Prane Burgut0696167150
FARMACI WESTTirane0694005055
FARMACI FLORJAN_DRShkozet_DURRES0695442044
Farmaci Orange 019Rr. Siri Kodra ne krah te Q.Shendetsore 3
FARMACI SAPIENSTirane0697290862
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
FARMACI DR. PHARMACY(ANDRI CABELI)Prane Kopshtit Zoologjik,RR"Shyqyri Brari"Tirane048847153 / 0695792505
FARMACI NAKORruga Misto Mame,Lagjja Kongresi Lushnje0695370134
Farmaci Gjermane-2 Tirane Tirane Blloku Gintash_Laprake693938310 ,0695231885
FARMACI TEUTA FIERFier0696396559
FARMACI ADIOLA LULushnje0692249611
FARMACI SUELA (Joana Mihani)Tirane693756402
Farmaci Pharma Egnatia AlketiKavaje Bulevardi Josif Budo0698771101
Farmaci LINDA_LULgj."�lirimi"-Lushnje698770591
FARMACI MISHEL_ELLagja 5 Maji_Elbasan0692306958
FARMACI JORA_TRRr.Shkelqim Fusha_Q.Kristal_TIRANE699693169
FARMACI ITALFARMA ELElbasan0693370243
FARMACI LEDINA_LULUSHNJE0693152939
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.