Aloe Fresh Menta Crystal

500 Lekë
Paste dhembesh ne forme xheli me origjine 100% natyrale dhe veprim RETARD.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 1995

Pastë dhëmbësh në formë xheli me origjinë 100% natyrale dhe veprim RETARD*.
Përmbajnë mikrokristale silice të aromatizuara me mente, të cilat shkrihen në gojë gjatë pastrimit të dhëmbëve për një ndjesi të gjatë freskie, kanë veprim pastrues, nuk irritojnë mishrat e dhëmbëve dhe nuk janë agresivë me smaltin.

Aloe vera ndihmon të gjithë kavitetin oral të luftojë bakteret dhe mikrobet dhe gjithashtu ndihmon në parandalimin e kariesit. Vaji Tea tree mbron kavitetin oral falë efektit të tij antibakterial dhe antiseptik.
Xylitol është një ëmbëlsues natyral që nuk fermentohet nga bakteret e kavitetit oral dhe nuk lejon formimin e acideve që gërryejnë smaltin.

*Veprimi RETARD është falë prezencës karbosimetilkitozan, për cilin studimet e fundit kanë treguar parandalon kariesin dhe gurzat e dhëmbëve. Ky veprim mban efektin e tij për paktën 5 orë, koha e nevojshme ndërmjet larjes dhëmbëve.

Paketimi: 100 ml

Karbosimetilkitozan

Lichene islandico

Bli

Vaj Tea Tree

Aloe Vera

Silicë

Xilitol

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI RRAPOTIRANE0696368479
Farmaci LEKA FARMA ElbasanELBASAN695128855
FARMACI IRDA FIERFier0692088422 , 0696365063
FARMACI ESLERLagjja Qemal Stafa,Rr.Daut Borici_Shkoder0697724487
Farmaci Orange farmaci 009Tirane,lagjja 4 ,Rr Myslym Keta ,godina 214/30693790145
FARMACI LEKLI 2 TRTIRANE
Farmaci Orange Farmaci 024Tirane Perballe Qendres Kristal
FARMACI VALBONATirane0692113487
FARMACI IDIALTirane042243844
Farmaci Lizeta KorcePrane Pol Qendrore KORCE697592920
Farmaci Marsida Topci_PGLagje Nr3_Pogradec694851541
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
FARMACI HAXHIA _TRPRANE OXHAKUT, TIRANE682000601
FARMACI MARSIDA SHShkoder0684122793
FARMACI FISHTA 1Tirane0692304943
FARMACI GRADICA Tirane Tirane BLV"Blu",KAMEZ0674639661
FARMACI SHEHUTirane0672071010
FARMACI ITALFARMA ELElbasan0693370243
FARMACI Gerta M.PEZAM Peza_Tirane0697852228 / 0672031594
FARMACI HERBA FARMA_TIRANETIRANE, PLL"DELIJORGJI' ,PERBALL"GLOBE CENTRE"0682080345 , 0695424436
FARMACI ORIENTirane0692054446
Farmaci GENIUS LAB SHPKTirane Rruga Kavajes0693525520/0693033164
Farmaci HEALTH PHARMATirane,Rruga Sadik Petrela ,nr81700699769745
FARMACI ERION ABDIHOXHA_ELELBASAN0692272175
FARMACI FARMALINE TIRANEKodra e Diellit Kristal TIRANE685210718
FARMACI TREVI_ElbasanPaperr-Elbasan692514626
FARMACI Shpresa Nallbani (KRISTAL)-DurresLagje Nr. 9 - Muzeumi Durres052220408 / 0694766866
FARMACI LOGOS TRTIRANE0695444438 / 0698403690
FARMACI ZHANI VALIASVALIAS TIRANE0693846940
FARMACI FATJONA VLOREVLORE0694737049
FARMACI ANTIGONI (KRISTIAN-A) DURRESDURRES052232380 / 694331663
FARMACI Luljeta Beu Leka_KavajeKavaje0692507060
FARMACI JONA_PGPOGRADEC0693311821
FARMACI LATO PHARMA _PGPogradec, Lgj nr 50675298830
FARMACI ALFA PGPogradec0692055145
FARMACI JONA_LULushnje0695747362
FARMACI SHALLARI TIRANEKashar,Yzberisht TIRANE692256740
FARMACI META SHSHKODER0694531283
FARMACI BIOFARMA ELBASANPerballe ish pol.dentare Elbasan0696755740
Farmaci Gjermane-2 Tirane Tirane Blloku Gintash_Laprake693938310 ,0695231885
FARMACI PHARMAWEST 2Rruga e Kavajes Tirane0697008888
FARMACI VIOLA 2Tirane0689036318
FARMACI ARDI ALIAJ_FRPrane ETC_Fier0692171974
FARMACI JORA_TRRr.Shkelqim Fusha_Q.Kristal_TIRANE699693169
FARMACI TROPLINI DRDurres0698735629
SALUTE E BENESSERE A.P.E_DRRruga Tregetare Lagja nr.1 DR0692957082
FARMACI FELIX Tirane Tirane Rr.IRFAN TOMINI0696707356
FARMACI RX ONE PHARMACYLagja Pavarsia Vlore
Farmaci Orange farmaci 026Tirane Rruga Myslym Shyri godina 12 hyrja 1
FARMACI HYRA DR.Durres0699764205
FARMACI ORIENTTIRANE0693768382
FARMACI CANI BURRELBURREL
FARMACI GJOCITirane0696509999
Farmaci Mega LacLac Lagj. Nr3 Rr. Unaza, Ndr. 1kateshe0676200952
FARMACI LEO FARMATirane0692642920
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.