BetterYou DLuxJunior

L1,110

Ka stok

In Stock

SKU: 10632

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Vitamine D3 ne forme spraji oral per femije nga 3 vjec e siper.

Departamenti i shëndetit UK rekomandon që cdokush duhet të marrë një suplement vitamine D përgjatë vjeshtës dhe dimrit. Spraj Oral është mënyra më e shpejtë dhe efektive për të rritur nivelin e vitaminës D3 të fëmijëve nga 3 vjec e sipër.

 • Cdo spraj ka 400IU (10μg) vitaminë D3
 • Suport për kockat, dhëmbët dhe sistemin imunitar
 • Ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve
 • Shije mente 100% natyrale.
 • I përshtatshëm për: 3 vjec e sipër

  Vegjetarian

  Pa efekte anësore ose reaksion me medikamentet e tjera.

  I garantuar, pa: Gluten dhe grurë, Ngjyrues dhe aromë artificiale, Produkte qumështi, Sheqer, OMG.

  Informacion këshillues:

  Suplementet nuk duhet të zëvendësojnë dietën e shëndetshme dhe aktivitetin fizik. Të mbahet larg nga fëmijët.

perdorimi

Aplikoni 1 sprucim në ditë ose dozën e rekomanduar nga mjeku.

Mund të merret në cdo moment të ditës edhe pa ushqim, duke e përshtatur me rutinën tuaj. Për një dozë më të lartë mund ta spruconi më shumë, doza që rekomandohet është 1000IU (25mcg) për cdo 25kg peshë trupore. Të përdoret 6 muaj pas hapjes.

permban

Cdo doze ditore përmban: EC NRV*
Vitamin D3 (cholecalciferol) 400IU / 10μg 200%

paketimi

15 ml (100 doza ditore)