Natural Resveratrol Veg Capsules

2 650 Lekë
Resveratroli pastron organizmin nga radikalet e lira dhe ndihmon ne shendetin dhe funksionet e sistemit kardiovaskular.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • Suport kardiovaskular
  • Ekstrakt i verës së kuqe, cajit jeshil dhe farave të rrushit
  • Pastrues i radikaleve të lira

Resveratroli është një polifenol natyral të cilin e gjejmë në lëkurën e rrushit të kuq, disa lloje fruta pylli dhe bimë të tjera. Studimet e fundit tregojnë se Resveratroli mund të ndihmojë në shëndetin dhe funksionet e sistemit kardiovaskular. Resveratroli është më i njohur për vetitë e tij kundër plakjes dhe aftësinë për të nxitur një përgjigje biologjike të shëndetshme ndaj stresit. Për të plotësuar vetitë e Trans-Resveratrolit, ky produkt përfshin proantocianide nga ekstrakti i farave të rrushit dhe katekina nga ekstrakti i cajit jeshil.

Përdorimi: Merrni 2 kapsula cdo ditë.

Paketimi: 60 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

Ekstrakt nga vera e kuqe (Pa alkol)
(Polifenole nga fruti Vitis Vinifera)

200 mg

*

Ekstrakt nga rrënjë/rizoma Polygonum Cuspidatum

(Trans-Resveratrol Natural - 100 mg)

200mg

*

Ekstrakt nga gjethe Camellia Sinensis
(min. 70% katekina, deri ne 14 mg kafeine natyrale)

200 mg

*

Ekstrakt nga fara rrushit

(Polifenole nga Vitis vinifera)

100 mg

*

Përbërës tjerë: Celulozë (kapsulë), pluhur celuloze, stearat magnezi (origjinë bimore) dhe silic.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI DECKADurres0696526559
FARMACI SETI TIRANETirane0692238973
FARMACI GJERMANE_ELBELBASAN0693213844
FARMACI DITE NATE 3_TR TIRANE,Rr"DIBRES"692948817/ 0699853336
BIO-PARAFARMACIA FRANCEZE Tirane Tirane QENDRA TREGETARE TEG0694769600 , 0696154711
FARMACI URGJENCA_KOKORCE672022901
FARMACI FLORITirane
FARMACI DAJARr. "Andon Zako Cajupi', Tirane04 2222 859 / 0675013331
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.