Selenium 200 mcg Veg Capsules

1 470 Lekë
Seleni eshte nje mineral esencial per prodhimin e enzimave qelizore dhe permban 25 proteina te nevojshme per shume procese fiziologjike.
Availability: In stock
SKU: 10420
  • Mineral esencial

Seleni është një mineral esencial i cili gjendet tek arrat e brazilit, frutat e detit dhe tek embrioni grurit. Ky mineral është thelbësor për prodhimin e enzimave qelizore si Glutatione dhe përmban më shume se 25 proteina të ndryshme të quajtura selenoproteina, të cilat janë të nevojshme për shumë procese fiziologjike, përfshirë sintezën e ADN dhe shëndetin riprodhues.

Përdorimi: 1 kapsulë në ditë gjatë një vakti

Paketimi: 90 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Selen (nga L-Selenometioninë)

200 mcg

364%

Përbërës tjerë: Hipromelozë, miell orizi, acid stearik (origjinë bimore)

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI ELENA FRFier0692113969
FARMACI SIHANA_FRLagja Liri Gero_FIER692393254
Farmaci Ema s Pharmacy Emanuela MavriqiTirane Rr Bardhok Biba pll 71/1 shk 1 ap 20694788352
FARMACI EURO SP.USHTARAK Tirane Tirane SPITALI USHTARAK LAPRAKE0699100137
FARMACI LAURETA GJOKA VLVlore033222331
FARMACI EVA KORCEKorce0696751350
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
FARMACI RIALFATirane0697695484
FARMACI SHEHUTirane0672071010
FARMACI DR. PHARMACY(ANDRI CABELI)Prane Kopshtit Zoologjik,RR"Shyqyri Brari"Tirane048847153 / 0695792505
FARMACI STELA VLVlore
FARMACI ALFA PGPogradec0692055145
Farmaci VORA HEALTH MEDICINEVORE 0673021320
Farmaci ORANGE 002 FARMACI SHPKTirane,Rruga Qemal Stafa , pll nr10/780697723161, 0692209778
FARMACI MEGI_KOKORCE699650596
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
FARMACI ROMA ELBElbasan0693637216
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI BUTRINTITIRANE0693321881
FARMACI E.SHERRI_LELEZHE, LGJ"BESELIDHJA"0686683404
FARMACI KONI A (PEDIATRIA)Tirane0692055515
FARMACI FARMATECHTirane0692075901
FARMACI SHEHU 2 TIRANERruga Tish Daia TIRANE
FARMACI STELA TRTirane0672238462
FARMACI NECKA_SRLagja Nr.3 Sarande0686764177 , 0693052980
FARMACI ESLERLagjja Qemal Stafa,Rr.Daut Borici_Shkoder0697724487
FARMACI DAJA-2Rr. "Elbasanit", perballe Postes Nr. 1, Tirane04 2340 339 / 0675013332
Get the Latest News from us. Give us your email and stay in touch.