Selenium 100 mcg Tablets

€10.12
Seleni eshte nje mineral esencial per prodhimin e enzimave qelizore dhe permban 25 proteina te nevojshme per shume procese fiziologjike.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 11763
  • Mineral esencial

Seleni është një mineral esencial i cili gjendet tek arrat e brazilit, frutat e detit dhe tek embrioni grurit. Ky mineral është thelbësor për prodhimin e enzimave qelizore si Glutatione dhe përmban më shume se 25 proteina të ndryshme të quajtura selenoproteina, të cilat janë të nevojshme për shumë procese fiziologjike, përfshirë sintezën e ADN dhe shëndetin riprodhues.

Përdorimi: 1 tabletë, 1 ose 2 herë në ditë të shoqëruar me ushqim.

Paketimi: 100 tableta

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Selen (nga L-Selenometioninë)

100 mcg

182%

Përbërës tjerë: celulozë, acid stearik (origjinë bimore), stearat magnezi (origjinë bimore)

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci Nr. 3 (Idajet Cane)-SRPrane Spitalit-Sarande0697574019 , 0692652070
FARMACI FU -FARMA .........Tirane
Farmaci FARMASOLTirane Rruga Muhamed Gjollesha pll 40 shk3 ap18042228223
Farmaci Anisa MullahiFushekruje 0693935896
FARMACI Nr 13Sarande085222137/0693463531
FARMACI FARMATECHTirane0692075901
FARMACI ARDI TIRANETirane Rruga Medar Shtylla Pallati Sara el0692089899
FARMACI IRMA PRIFTILushnje0697240613
Farmaci SIDITirane Rr Komuna e Parisit pall Pinareve0696706106
FARMACI ENI PHARMARRUGA E KAVAJES PALLATI 185 TIRANE0695217153
FARMACI INA CELA TIRANEYzberisht TIRANE0692213639
FARMACI GRADICA Tirane Tirane BLV"Blu",KAMEZ0674639661
Farmaci Orange farmaci 008Tirane Rruga Muhamed Gjollesha kt10695373300
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
FARMACI URGJENCA_KOLagjja 4, Rruga Todi Vogli, Pallati 7,Kati I672022901
FARMACI RX ONE PHARMACYLagja Pavarsia Vlore0694895158
FARMACI GLEDIS TIRANETIRANE0675562444
FARMACI AGIMI 1 Tirane Tirane Astiri0696563486, 0673225364
FARMACI BLLOKU_TRRR "SAMI FRASHERI",TIRANE0692430604 ,042363132
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI ALD & JONVORE047600060
Farmaci KLEDI_BRLagje Clirim-BERAT676894911 / 695601728
Farmaci Galen PharmaTirane Rruga Kavajes dyqani 5/10693257207
FARMACI SHEHU 2 TIRANERruga Tish Daia TIRANE
Farmaci Orange Farmaci 017Korce Lagjja 5 shetitorja Fan Noli0698693562
BIO-PARAFARMACIA FRANCEZE Tirane QENDRA TREGETARE TIRANA RING CENTER0694067477
FARMACI LEDIA_VLVLORE0688089861
Farmaci ABISTirane Rruga Rrapo Hekali Nj Administrative 130695694145
FARMACI KOLISTirane04 2231552 ,0684005030
Farmaci DITE E NATE 4Tirane Rr Dibres ndertesa 110/5 kati 10699910010
Farmaci NDREU_LELezhe694086182
FARMACI KANANITirane0672599599
FARMACI ILIR B-07Tirane042232173 / 0672018278
FARMACI HANA_TRTIRANE, TEK KOPSHTI BOTANIK0695522161
FARMACI BLERTA_TRKodra e Diellit_TIRANE0684000556
FARMACI VALBONATirane0692113487
ELEZI FARM Sh.p.k Tirane Tirane Farm Elezi_Bulevardi Zh. Dark0674099602
ELEZI FARM_SH.P.K Tirane Tirane FARMACI BESI- Rr.Qemal Stafa
FARMACI ALMA QIRKOTirane042240693
Farmaci Liveta Tirane Tirane Komuna Parisit42322322 , 0672674066
LIFEMED SHPK( Farmaci Imifarma 1)Tirane Rr Myslym Shyri pll1 shk 3 ap 490674089009
FARMACI TROPLINI DRDurres0698735629
FARMACI AGIMI 2 - TIRANETIRANE0675668755, 2422955
FARMACI 17Tirane
FARMACI ENAFARMATirane692976138
FARMACI RIALFATirane0697695484
FARMACI IRDA FIERFier0692088422 , 0696365063
FARMACI DAJA-2Rr. "Elbasanit", perballe Postes Nr. 1, Tirane04 2340 339 / 0675013332
FARMACI ALTEA Tirane Tirane Komuna e Parisit0672078551
FARMACI EDEN TIRANEZogu i zi TIRANE0694255869
FARMACI VIOLETA GJOKATirane Rruga Fabrika e Qelqit pallati 55 Tirane0692779657
FARMACI LEO FARMATirane0692642920
Farmaci LorenaTirane Selite Rruga Fran Bardhi, Pall Vala Company0693190313
FARMACI FLORITirane
ILUMINA PHARMa (Don Bosko)Rruga Don Bosko Tirane0696014313
FARMACI SAPIENSTirane0697290862
FARMACI EVA Tirane Tirane RRUGA QEMAL STAFA2345949
Farmaci ANA-2014 TIRANEPrane Rruga e Teleferikut TIRANE695705558
Farmaci Orange farmaci 026Tirane Rruga Myslym Shyri godina 12 hyrja 1
Dr.ANTONIO TURI HEALTH REAL SOLUTIONSTirane Rruga e Durresit Godina 79 Hyrja 4.ap 34 0697032745
FARMACI BUTRINTI MULLET Tirane Tirane MULLET0693321881
FARMACI KRISTAL TRTirane0672033736
FARMACI ESI-FARMTirane0694844018
Farmaci NOEL _TR (Kashar)Tirane,Kashar,rr Aleksandri i madh0696785460
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.