Ferrolin C naturcaps

920 Lekë
Suplement ushqyes me baze Hekur, vitamine C dhe Acid folik, i cili furnizon organizmin me nje doze suplementimi te ketyre perberesve te rendesishem per shume funksione organike thelbesore.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 2535

Suplement ushqyes me bazë Hekur, vitaminë C dhe Acid folik, i cili furnizon organizmin me një dozë suplementimi të këtyre përbërësve të rëndësishëm për shumë funksione organike thelbësore.

Vitamina B12 kontribuon në formimin e qelizave të kuqë të gjakut. Hekuri gjithashtu kontribuon në formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës, e nevojshme për transportin e oksigjenit në organizëm. Acidi folik favorizon hematopojezën. Vitamina C nxit përthithjen e hekurit.

Përdorimi: 1 kapsulë në ditë me stomakun plot. 2 kapsula garantojë sasinë e nevojshme të Hekurit dhe Acidit folik për një grua shtatzënë.

Paketimi: 30 bustina x 500 mg

Hekur

15 mg

Ac. folik

200 mcg

Vitaminë B12

2,5 mcg

Vitaminë C

62,5 mg

Nuk përmban: Ngjyrues artificialë, produkte qumështi, gluten, laktozë, OMG, sheqer.

Produkt Vegan

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
Farmaci VORA HEALTH MEDICINEVORE 0673021320
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.