Biocollagenix Polvere

3 000 Lekë
Suplement ushqyes me baze Kolagjen marin te hidrolizuar te tipit I dhe III, ne formen me te paster, ne trajte pluhuri.
Availability: In stock
SKU: 10580

Suplement ushqyes me bazë Kolagjen marin të hidrolizuar të tipit I dhe III, në formën më të pastër, në trajtë pluhuri.

Kolagjeni është proteina kryesore e indit lidhor në trupin tonë. Ka disa lloje kolagjeni në trupin e njeriut: 75% e lëkurës përbëhet nga kolagjen të tipit I dhe III, të cilët i japin lëkurës tonë tonusin, elasticitetin dhe rezistencën e duhur. Kolagjeni i tipit III është tipi i dytë i kolagjenit më të cilin trupi i njeriut është më i pasur, por është i pari që fillon të reduktohet me moshën, prandaj për të ndihmuar në rivendosjen e elasticitetit të lëkurës është shumë i rëndësishëm suplementimi me të. Rekomandohet për përdorime afatgjatë, i alternuar me Biocollagenix flakon.

Përdorimi: 1 masë e gjysëm (e barabartë me 5 g) në një gotë me 150 ml ujë, në darkë para gjumit. Rekomandohet të hidhet në fillim pluhuri dhe pastaj të shtohet sasia e nevojshme e ujit. Përziejeni derisa masa të shkrihet plotësisht.

Kolagjen i hidrolizuar tipi I dhe III (nga peshqit)

5000 g

Nuk përmban: Ngjyrues artificial, aroma artificiale, konservantë, produkte qumështi, gluten, laktozë, OMG, sheqer dhe ëmbëlsues.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI INA CELA TIRANEYzberisht TIRANE0692213639
DEA ONE SHPKTirane Rruga Myslym Shyri pll nr 56/20696415464 / 0672166172
FARMACI MATA 2_DRL.13 Rruga"PAVARSIA"Plepa Durres0682599458
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
FARMACI URGJENCA_KOKORCE672022901
FARMACI SHEHUTirane0672071010
FARMACI PHARMAWEST 2Rruga e Kavajes Tirane0697008888
FARMACI RUBINITirane0692056124
FARMACI VITALPHARMA Tirane Tirane KOMUNA E PARISIT694617273
Farmaci ANA-2014 TIRANEPrane Rruga e Teleferikut TIRANE695705558
FARMACI ALAN Tirane Tirane SAUK0676027588 / 698810838
Farmaci Blue PharmaCasa Italia, Kati 1 Tirane0695217058
FARMACI ITALFARMA ELElbasan0693370243
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI FARMA NET ALBTirane2248899/0697022133
FARMACI DAJARr. "Andon Zako Cajupi', Tirane04 2222 859 / 0675013331
Get the Latest News from us. Give us your email and stay in touch.