Coral Calcium Max

Suplement ushqyes me baze Korale i cili forcon dhe miremban stukturat kockore. Eshte nje zgjidhje ideale ne rast dobesimi te indit kockor, lezione te kockave dhe per mirembajtjen e kartilagjeve dhe artikulacioneve.
Disponibiliteti: Ne gjendje

Suplement ushqyes me bazë Korale i cili forcon dhe mirëmban stukturat kockore. Është një zgjidhje ideale në rast dobësimi të indit kockor, lezione të kockave dhe për mirëmbajtjen e kartilagjeve dhe artikulacioneve.

Kalciumi është një mineral i domosdoshëm për shëndetin e organizmit. Ai forcon dhe mirëmban strukturat kockore, muskulare dhe artikulacionet. Funksioni i vitaminës D është i lidhur ngushtë me Kalciumin dhe përthithjen e tij. Pa vitaminë D organizmi jonë do absorbonte vetëm 10% të Kalciumit që marrim nga dieta. Magnezi nxit rezistencën fizike, normalizon tonusin muskular dhe indin kockor, duke reduktuar lodhjen dhe duke kontribuar në funksionimin normal të funksioneve organike.

Përdorimi: 4 kapsula në ditë të shoqëruara me shumë ujë, 2 në mëngjes dhe 2 në darkë.

Paketimi: 80 kapsula x 800 mg

Kalcium

800 mg

Korale

1,1 g

Magnez

300 mg

Vitamina D3

5,0 mcg

Nuk përmban: Aromë artificiale, ngjyrues artificial, konservantë, produkte qumështi, produkte peshku, gluten, laktozë, OMG, sheqer

Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.