Multicomplex Junior

850 Lekë
Suplement ushqyes per femije nga 7-10 vjec i perbere nga 12 vitamina dhe 8 minerale perfshire Taurine, i cili furnizon organizmin me nje doze suplementimi te ketyre perberesve.
Disponibiliteti: Ne gjendje

Suplement ushqyes për fëmijë nga 7-10 vjec i përbërë nga 12 vitamina dhe 8 minerale përfshirë Taurinë, i cili furnizon organizmin me një dozë suplementimi të këtyre përbërësve. Vitaminat dhe kripërat minerale janë elementet më të rëndësishëm për funksionimin e duhur të proceseve organike, si metabolizmi energjitik, rigjenerimi qelizor dhe mirëfunksionimi i sistemit imunitar. Formulë e kompletuar dhe e balancuar, në tableta në formë dinosauri me shije fruta pylli.

Përdorimi: 6 tableta në ditë të shoqëruar me shumë ujë.

Paketimi: 50 tableta x 1000 mg

Vitamina A 450,0 mcg

Vitamina B6 0,98 mg

Vitamina D 5,6 mcg

Fluoride
0,54 mg
Bakër
0,34 mg
Tiamina (Vit.B1)
0.83 mg
Vitamina H (Biotina)
112,5 mcg
Vitamina E 4,88 mg Mangan 
0,45 mg
Selenium 
10,0 mcg
Riboflavina (Vit.B2) |
1,05 mg
Ac. folik
135,0 mcg
Hekur 
4,88 mg
Molibden
25,0 mcg
Zink 
3,23 mg
Niacina (Vit.PP)
11,25 mg
Vitamina B12 1,5 mcg Jod 
36,6 mcg
Fosfor
105,0 mg
Boronicë e kuqe 1% 
4.2 mg
Vit. B5 (Ac. pan­to­te­ni­k)
3,75 mg
Vitamina C 37,5 mg Kalcium 
150,0 mg
Taurinë
60,0 mg
 

Nuk përmban: Aroma artificiale, produkte qumështi, konservantë, gluten, laktozë, OMG, sheqer.

Produkt Vegjetarian

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI JORA_TRRr.Shkelqim Fusha_Q.Kristal_TIRANE699693169
FARMACI KLODETA_VLVLORE
FARMACI GURGA RR.ELBTIRANE Rr"Mihal Grameno"pll4,shk 5 .ap 2042371399
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI ITALFARMA DRL. 11, Bulevardi kryesor-Durres0689021885
FARMACI NECKA_SRLagja Nr.3 Sarande0686764177 , 0693052980
FARMACI ANGJA DURRESDurres0694882744
FARMACI STELA VLVlore
FARMACI BABAMUSTADurres
FARMACI BETA (kodra e diellit)TRK Diellit-Tirane0696553256
FARMACI KOPLIKU_SHKODERSHKODER0686012505
FARMACI BERLIN-PHARMA NR.1-ELBElbasan,Lagja Kongresi Elbasanit pallati 30/30694274586
FARMACI ANTIGONI (KRISTIAN-A) DURRESDURRES052232380
FARMACI KRISTINA FIERFIER0696457205
FARMACI FARMANORDTirane0682062820
FARMACI MEGI_KOKORCE699650596
FARMACI ELONA SPAHIU_PEQINPEQIN695156215
FARMACI DR. PHARMACY(ANDRI CABELI)Prane Kopshtit Zoologjik,RR"Shyqyri Brari"Tirane0695792505 , 0675789663
FARMACI TEUTA FIERFier0696396559
FARMACI VALBONATirane0692113487
FARMACI INA SHEHU_FIER (AGIM SHEHU)Lagja Apollonia,Rruga Brigada XI Sulmuese Fier0694885574
Farmaci Orange Farmaci 12Fier Rruga Ramiz Aranitasi Lagjja 11 Janari0698815157
FARMACI DJEPAXHIJA SHKODER, Rr Isuf Sokoli prane klubit te gjuetareve0693747700
Farmaci Liveta Tirane Tirane Komuna Parisit42322322 , 0672674066
FARMACI BIO VITA Tirane Tirane Pallatet Cabej692058762
FARMACI DECKADurres0696526559
FARMACI ALAN Tirane Tirane SAUK0676027588
FARMACI XHULJANO SHAKAJ_VLVlore, Novosel,Lgj Fitore,Obj Nr 20693800100 , 0697625445
FARMACI KARABINA TIRANERruga Shefqet Musaraj TIRANE692969639
Farmaci Dite e Nate 5Tirane Rr Qemal Stafa pll 575/2 shk1 kt 10692948817
Farmaci TEMALI_SHKODER SHKODER0684122793
FARMACI KRISTI TRKomuna e Parisit_Tirane0676359096
FARMACI VALBONA VLVlore
FARMACI NR 1 _GRAMSHGRAMSH674067962
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.