Magnesium Bone Lotion

1 480 Lekë
Suport optimal per kockat permes nje formule te krijuar me profesionalizem, e cila kombinon Magnezin dhe Kalciumin, me raport optimal 1:1 ne nje locion hidratues per te krijuar nje menyre unike qe ploteson nevojat e trupit me keto dy perberes.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 10645

 

BetterYou™ Magnesium Bone Lotion ofron suport optimal për kockat përmes një formule të krijuar me profesionalizëm, e cila kombinon Magnezin dhe Kalciumin, me raport optimal 1:1, në një locion hidratues për të krijuar një mënyrë unike që plotëson nevojat e trupit me këto dy përbërës thelbësorë.

  • Raport optimal Magnez-Kalcium 1:1
  • Suport për mirëmbajtjen e kockave
  • Përthithje optimale nga lëkura, duke anashkaluar sistemin e tretjes
  • Metodë shkencërisht e provuar për suplementimin e këtyre dy përbërësve esencial

Përdorimi: Aplikoni 4 pompa nga locioni tek zonat e interesuara dhe masazhojeni mirë derisa të përthithet. Përqëndrohuni tek artikulacionet, muskujt dhe zonat problematike. Mund ta aplikoni sa herë të jetë e nevojshme.

Magnesium Bone Lotion është i testuar nga “Cardiff University”. Formula inovative "ujë në vaj" cila siguron përthithje optimale.
Ideal për përdorim pas ushtrimeve. Për rezultate më të mira aplikojeni në lëkurë të pastër pas dushit. Evitoni lëkurën e dëmtuar dhe zonat delikate. Përdoreni brenda 12 muajsh nga hapja.

Si funksionon magneziumi transdermal?
BetterYou™ Magnesium Bone Lotion përthithet nga poret e epidermës, në këtë mënyrë kalon direkt në enët e gjakut dhe muskujt poshtë tyre duke eleminuar kalimin në organet e aparatit tretës në të cilin shumë përbërës ushqimor nuk përthithen. Garanton një përthithje optimale, shumë më efektive se kapsulat dhe tabletat.

Paketimi: 180 ml     

I përshtatshëm për:

  • Cdo moshë
  • Vegan dhe vegjetarian
  • Gjatë shtatzënisë dhe laktacionit

I garantuar, pa: Ngjyrues dhe aromë artificiale, Paraben.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI SIHANA_FRLagja Liri Gero_FIER692393254
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.