Vitamin C Crystals Powder

Vitamine C 100% e paster ne forme pluhuri. (Grade Farmaceutike)
Disponibiliteti: Ne gjendje

Vitamina C është një antioksidant shumë efektiv i cili mbron strukturat e trupit nga stresi oksidativ, është e nevojshme për metabolizmin aminoacid dhe përdorimin e shumë nutrientëve si acidi folik dhe hekuri, gjithashtu është shumë e rëndësishme për prodhimin e kolagjenit dhe si rrjedhojë esenciale për lëkurën, kockat dhe artikulacionet.

Përdorimi: 1/4 (1100mg) e një luge caji e tretur ne ujë ose lëng.

Paketimi: 227g

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Vitamin C (si Acid Askorbik)

1.1 g (1,100 mg)

1222%*

Përbërës tjerë: Nuk ka.

Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.