Vitamin C-500 Orange Chewable Tablets

1 970 Lekë
Vitamine C 500 mg me shije natyrale nga lengu i portokallit.
Disponibiliteti: Ne gjendje

Vitamina C është një nutrient esencial solubil dhe antioksidant i fuqishëm i mirënjohur për rolin e saj vital në sistemin imunitar. Vitamina C është një antioksidant shumë efektiv i cili mbron strukturat e trupit nga stresi oksidativ, gjithashtu është shumë e rëndësishme për prodhimin e kolagjenit dhe si rrjedhojë esenciale për lëkurën, kockat dhe artikulacionet. Ky suplement është i ëmbëlsuar me shije natyrale nga lëngu i portokallit

Përdorimi: 1 tabletë 1 ose 2 herë në ditë.

Paketimi: 100 tableta

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Kalori

5

 

Totali i karbohidrateve

1 g

<1%*

Totali I Sheqernave

1 g

*

Sorbitol dhe Xylitol

<1 g

*

Vitaminë C (nga Askorbati i natriumit dhe Acidi Ascorbik)

500 mg

556%

Natrium

40 mg

2%

Përbërës tjerë: Sheqer organik turbinado, sorbitol, celulozë, xylitol, shije natyrale portokalli, acid stearik (origjinë bimore), ekstrakt organik nga gjethe stevia (glikozide stevioli enzima te modifikuara), stearat magnezi (origjinë bimorë) dhe silic.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
DEA ONE SHPKTirane Rruga Myslym Shyri pll nr 56/20696415464 / 0672166172
FARMACI ORIENTirane0692054446
FARMACI INTERNACIONAL-2Tirane0692711228
Farmaci Ema s Pharmacy Emanuela MavriqiTirane Rr Bardhok Biba pll 71/1 shk 1 ap 20694788352
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI GENT ELElbasan
FARMACI HYRA DR.Durres0699764205
FARMACI ALDA _FIERFIER,LGJ'KASTRIOTI'696433058
FARMACI ORGANIC PHARMACI BESMIRA_TRTIRANE,RR" ISLAM ALLA", PLL VJERO,KT 10698400277
FARMACI FATJONA VLOREVLORE0694737049
BIO-PARAFARMACIA FRANCEZE Tirane Tirane QENDRA TREGETARE TEG0694769600 , 0696154711
FARMACI SUELA DURRESDurres0692255499
FARMACI ROMA ELBElbasan0693637216
FARMACI ARLINDI DurresDURRES, lagjja 15 Rr Petrit Llaftiu0695155677
Farmaci London 2 ElbasanElbasan Lagja Skenderbej, Rruga Iliaz Kosova0693776264
FARMACI TONI_SAUKSAUK_TIRANE0682073280 / 0692160173
Farmaci Sauku 2Rr. ELB Godina 403, Hyrja 2 Tirane0695175374
FARMACI SAUKU_TRSAUK,TIRANE682073280
FARMACI Rrapaj TRRruga Bajram Curri Tirane 692676212
FARMACI NECKA_SRLagja Nr.3 Sarande0686764177 , 0693052980
FARMACI LEDIA_VLVLORE
FARMACI UNIVERS PLUS_TRTirane0694845553
Farmaci Pharma Egnatia AlketiKavaje Bulevardi Josif Budo0698771101
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.