BetterYou DLuxInfant

Vitamine D ne forme spraji oral per foshnja dhe femije nen 3 vjec.
Disponibiliteti: Ne gjendje

BetterYouDLuxInfant është spraj oral i formuluar specifikisht për fëmijët nën 3 vjec. Kombinimi delikat i vajit të kokosit me vitaminën D të pastër bën që kjo vitaminë esenciale të transportohet direkt në sistemin e qarkullimit të gjakut, duke  shmangur kalimin në organet e aparatit tretës.

  • Cdo spraj ka 400IU (10μg) vitaminë D3
  • I përshtatshëm që nga lindja
  • Mirëmban kockat, dhëmbët dhe sistemin imunitar
  • Ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve

Përdorimi: Aplikoni 1 sprucim në ditë ose dozën e rekomanduar nga mjeku. 
Të tundet mirë para përdorimit. Si fillim shtypeni 3 herë pompën, më pas aplikojeni me kujdes në brendësi të faqes. Të përdoret 6 muaj pas hapjes. Mund të merret në cdo moment të ditës edhe pa ushqim, duke e përshtatur me rutinën tuaj.

Paketimi 15 ml (100 doza ditore)        

Cdo doze ditore përmban:

EC NRV*

 

Vitaminë D3 (cholecalciferol)

400IU / 10μg

*

 Vaj Kokosi

 I përshtatshëm: që nga lindja deri 3 vjec

Vegjetarian

Pa efekte anësore ose reaksion me medikamentet e tjera.

I garantuar, pa: Gluten dhe grurë, Ngjyrues dhe aromë artificiale, Produkte qumështi, Sheqer, OMG.

Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.