BetterYou D+K2

1 470 Lekë
Vitamine D3+K2 ne forme spraji oral.
Disponibiliteti: Ne gjendje

Mirëmbajtja e kockave të shëndetshme nuk konsiston vetëm në rritjen e sasisë së kalciumit që marrim. Vitamina D3 dhe K2 ndihmojnë që kalciumi të përthithet lehtësisht dhe të arrijë në masën kockore, duke parandaluar kalcifikimin arterial. Vetë vitamina K2 rregullon koagulimin normal të gjakut, ndërsa D3 ndihmon në  mbrojtjen e sistemit imunitar të shëndetshëm.

  • 3000IU D3, 75μg K2
  • Suport vital për mirëmbajtjen e shëndetshme të kockave dhe arterieve.
  • Vitamina D3 ndihmon në mirëmbajtjen e kockave dhe sistemin imunitar
  • Vitamina K2 ndihmon në koagulimin normal të gjakut

Përdorimi: Aplikoni 1 sprucim në ditë ose dozën e rekomanduar nga mjeku.
Mund të merret në cdo moment të ditës edhe pa ushqim, duke e përshtatur me rutinën tuaj. Të përdoret 6 muaj pas hapjes.

Paketimi 12 ml (90 sprucime)

Cdo doze ditore përmban:

EC NRV*

Vitaminë D3

3000 IU (75μg)

1500%

Vitaminë K2

75μg  100%

 

I përshtatshëm:

  • 13 vjec e sipër
  • Gjatë shtatzënisë dhe laktacionit

Pa efekte anësore ose reaksion me medikamentet e tjera.

I garantuar, pa: Gluten dhe grurë, Ngjyrues dhe aromë artificiale, Produkte qumështi, Sheqer, OMG

Informacion këshillues:

Suplementet nuk duhet të zëvendësojnë dietën e shëndetshme dhe aktivitetin fizik. Të mbahet larg nga fëmijët.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI ORIENTirane0692054446
FARMACI YLLITirane0684043778
FARMACI MISHELDURRES0674044040
Farmaci Kasa_DRDurres
FARMACI ELA 1 DRDURRES0693153789
FARMACI EVEREST Tirane Tirane TEK BIRRA TIRANA0693106062
FARMACI Jurgen Babamusta_DRDurres0692126053
Farmaci ITALMED-PaskuqanPaskuqan-Tirane0696512031
FARMACI JONA_VLVLORE,Lgj"Hajro Cakerri",Rr'Ali Demiraj"kt10699322110
FARMACI KRISTI TRKomuna e Parisit_Tirane0676359096
FARMACI AEK_VLOREVLORE697348816
Farmaci Liveta Tirane Tirane Komuna Parisit42322322 , 0672674066
FARMACI DALIPI DRDurres686261268
FARMACI PLUSTirane682257704 ,0697110170
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
Farmaci ERNA FARMANjesia Bashkiake nr.11, Rr.Elez Isufi Kamez Tirane0682290055 , 0676121290
FARMACI SHEHUTirane0672071010
Farmaci London 2 ElbasanElbasan Lagja Skenderbej, Rruga Iliaz Kosova0693776264
FARMACI REITirane0682384173
FARMACI SPAHIUTirane0676008700
FARMACI FARMAVITA 7_TRDon Bosko Tirane
FARMACI BORA Tirane Rruga Ali Demi, Pallati 155, Shk. 1,Tirane042378370 ,0696407370
FARMACI SHEHU KAMEZKamez_Tirane0694096294
FARMACI DOPPEL HERZ TIRANEPrane 21 Dhjetorit TIRANE
FARMACI JORI_TRTIRANE0694838942
FARMACI ROMA 2017_TRTIRANE, Rr"Islam Alla"Pll 4/86,kt l 0682069393
FARMACI KAMEL FARMA Tirane Tirane Pol.Qendrore
FARMACI Shpresa Nallbani (KRISTAL)-DurresLagje Nr. 9 - Muzeumi Durres
FARMACI BRAISIN Tirane Tirane UNIVERSITETI BUQESOR ,KAMEZ0692231683
FARMACI IGLI B&D_DurresDurres
Farmaci APOLLONIAElbasan lagjja 11Nentori rr . Zyma ndertesa 11/68 0695474042
FARMACI KONI Tirane Tirane SELITE0699929017
FARMACI SAPIENSTirane0697290862
FARMACI ANDI BABAMUSTADurres0692213585
FARMACI EUROFARMA Tirane Tirane D. Bosko0697801275
FARMACI SINANI_VLRruga Hajredin Haxhiraj-Vlore
FARMACI FARMA NET ALBTirane2248899/0697022133
FARMACI BLERTA KOMBINATTirane0692779657
FARMACI TROPLINI DRDurres
FARMACI BLIRITirane0682030025
FARMACI GRADICA Tirane Tirane BLV"Blu",KAMEZ0674639661
FARMACI GURGA RR.ELBTIRANE Rr"Mihal Grameno"pll4,shk 5 .ap 2042371399
Farmaci Shehu 2 Durres LGJ. NR 4 ,Rruga Fetah Bllaca Durres676096899
FARMACI MATADurres0682078231
Farmaci Farmavitta 19Durres Rruga Fetah Bllaca, Lagj Nr3
Farmaci XhuSiTirane,Rruga Ramazan Demneri ,njesia nr50694574555
Farmaci DORONTEARr.Ibrahim Dervishi TIRANE675150373
FARMACI NIDA_TRIsh Uzina Enver_TIRANE693012388
FARMACI MATA 2_DRL.13 Rruga"PAVARSIA"Plepa Durres0682599458
Farmaci Gentiana Marku_TRTirane,Rr'Barrikadave"Turdiu Centre Kt1 0672000911, 0682090056
Farmaci MEDIGREEN_(Bio plus) Tirane Tirane Rr Vllazen Huta God Nr 60692044817
FARMACI ALTEA Tirane Tirane Komuna e Parisit0672078551
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
FARMACI ITALFARMA DRL. 11, Bulevardi kryesor-Durres0689021885
FARMACI KSANTI FARMA TIRANEQyteti Studenti TIRANE0695707146
Farmaci Pharma Store FloriRr. Kastriotet Ndertesa 83 Tirane0699775702
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.