Alpha Lipoic Acid 100 mg Veg Capsules

L2,740

Ka stok

In Stock

SKU: 11753

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Lufton radikalet e lira. Ndihmon ne prodhimin e glutationit. Me vitamina C dhe E.

Acidi alfa lipoik prodhohet në trupin e njeriut në masë shumë të vogël, por gjithashtu gjendet në burime ushqimore. ALA është përbërës unik sepse ndihmon trupin të luftojë radikalet e lira dhe mund të funksionojë si në ujë dhe yndyrë. ALA mund të riciklojë dhe të zgjasë veprimin e vitaminave antioksidante si C dhe E.

 

perdorimi

1 kapsulë, 1 deri në 2 herë në ditë.

paketimi

60 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitamina C (si acid askorbik) 250 mg 278%
Vitamina E (si d-alfa tokoferil sucinate) 20 mg 133%
Acidi alfa lipoik 100 mg *

perberes te tjere

Miell orizi, hipromeloze (kapsule celuloze), stearat magnezi (origjine bimore) dhe dioksid silikoni.