Argilla Verde Ventilata

L1,150

Ka stok

In Stock

SKU: 0600

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Argjila jeshile ka veti antiinflamatore dhe absorbuese dhe eshte e pasur me minerale si kalcium, magnez, baker dhe selenim. Aplikimi i saj rivitalizon dhe remineralizon qelizat e lekures duke ju dhuruar nje lekure te shendetshme dhe plot shkelqim.

Mund te perdoret si maske fytyre per te gjitha llojet e lekures, vecanerisht per lekure te yndyrshme dhe me akne.

PERDORIMI

Ne nje tas hidhni nje sasi te mjaftueshme argjile, uje dhe/ose vajra te ndyshem. Perzjeni derisa te krijohet nje mase homogjene. Aplikoni masken ne zonen e deshiruar, lereni te veproje 10 minuta dhe me pas e hiqeni me nje pambuk te lagur dhe uje te ngrohte.

PAKETIMI

500 g