ESI ENERGY LINE LAVORO 12 MINI DRINK

L1,900

S’ka stok

Out of stock

SKU: 13047

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqyes qe sherben si tonik ne rast te lodhjes fizike dhe mendore, promovon kujtesen dhe funksionimin normal te sistmeit nervor.  I bazuar në ekstrakte bimore të xhensen, kola, guarana, eleutherococcus, me fosfatidilserinë dhe vitamina D dhe B6. Ekstraktet bimore të xhensen, kola, guarana, eleutherococcus, janë të njohura për vetitë e tyre toniko-adaptogjene.

Xhensen, kola dhe guarana janë tonike në rast të lodhjes fizike dhe mendore.
Eleutherococcus promovon kujtesën dhe funksionet njohëse.
Vitamina B6 kontribuon në reduktimin e lodhjes, në funksionimin normal të sistemit nervor dhe në metabolizmin normal të energjisë.
Vitamina D kontribuon në përthithjen/shfrytëzimin normal të kalciumit dhe fosforit dhe, së bashku me vitaminën B6, në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Paralajmërime:

  • Mbajeni larg femijeve.
  • Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.
  • Suplementet ushqimore nuk synohen të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.
  • Konsumimi i tepërt mund të shkaktojë efekte laksative.
  • Nuk rekomandohet për fëmijët, grate shtatzëna dhe gjatë ushqyerjes me gji.
  • Ruajeni në temperaturën e dhomës.
  • Me arome te mollës së kuqe.
  • Pa gluten.

 

perberesit

Perberesit Sasia për dozim: Sasia % se vleres ditore
pelte mbretërore e liofilizuar 333 mg
pelte mbretërore e freskët 1000 mg
Bacopa monnieri 100 mg
Bacoside 20 mg
Fosfatidilserina 100 mg
L-glutammina 120 mg
Vitamin D 10 mcg 200
Vitamin B6 3 mg 214

Perdorimi

Rekomandohet të pini 1-2 flakon në ditë, jo në mbrëmje.

 

Paketimi

12 shishe. Pesha neto: 180 ml.