L-Theanine 100 mg Chewables

L3,400

Ka stok

In Stock

SKU: 12493

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Promovon relaksimin, funksion te shendetshem vaskular, me Inositol dhe Taurine.

Theanina është një aminoacid unik që gjendet natyrshëm në bimën e çajit (Camellia sinensis). Theanina promovon relaksimin duke ruajtur vigjilencën dhe promovon funksionin e shëndetshëm konjuktiv. Teanina përmes këtij efekti relaksues mund të mbështesë gjithashtu funksionin e shëndetshëm të enëve të gjakut.

 

PERDORIMI

Përtypni 1 tabletë, 1 deri në 3 herë në ditë sipas nevojës, mundësisht me stomakun bosh. Ruani në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

PARALAJMERIME

Vetëm për të rriturit. Konsultohuni me mjekun nëse jeni shtatzënë/në gji, nëse merrni ilaçe (veçanërisht medikamente për presionin e gjakut) ose keni një gjendje mjekësore. Mbajeni larg fëmijëve.
Xylitol është i dëmshëm për kafshët shtëpiake; kërkoni menjëherë kujdesin veterinar nëse dyshohet për gëlltitje.

PERMBAJTJA

L-Theanine 100 mg, Inositol               100 mg, Taurina (formë e lirë).

Përbërës të tjerë: Xylitol, Sorbitol, Celulozë mikrokristaline, Hidroksipropil Celulozë, Acid Stearik (burim vegjetal), Aromë Natyrore, Dioksid silikoni, Acid Malik, Ekstrakt Organik i Gjetheve Stevia (Enzimë-Modifikuar Steviol Glycosides dhe Steviol Stevegetw) .