ORG SPIRULINA POWDER 4 OZ

L2,160

In Stock

SKU: 12496

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Spirulina ka nivelin më të lartë të proteinave nga të gjitha super ushqimet e gjelbra dhe gjithashtu ka GLA (acid gama linolenik), një acid yndyror popullor me përfitime të shumta shëndetësore. Përveç kësaj, ai ka vitamina, minerale, elementë gjurmë, kripëra qelizore, aminoacide dhe enzima që gjenden në natyrë. Spirulina jep profilin e lëndëve ushqyese natyrale që gjenden në ushqimet origjinale të plota. -I pastër
-GLA dhe klorofil me origjinë natyrale.

specifikime

Përbërësit: Pluhur organik Spirulina.

Nuk prodhohet me maja, grurë, gluten, sojë, qumësht, vezë, peshk, butak ose përbërës të arrave.

Prodhuar në një strukturë GMP që përpunon përbërës të tjerë që përmbajnë këto alergjene.

paketimi

454 g

perdorimi

Merrni 1 lugë çaji çdo ditë, të përzier me ujë, lëng frutash ose perimesh. Ruani në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

permbajtja

Permbajtja Sasia per dozim Sasia % së vlerës ditore
Kalori 15 *
Yndyra totale 0 g 0 %
Natrium 35 mg 2 %
Karbohidratet totale 1 gr <1 %
Proteina 2 g 4 %
Kalcium 5 mg 0 %
Hekur 1.6 mg 8 %
Kalium 56 mg 2 %