ORNITHINE 500 MG 120 VCAPS

L3,750

Ka stok

In Stock

SKU: 14096

Find in Store

Pershkrimi i produktit

– Suporton metabolizmin e shëndetshëm të proteinave

Ornitina është një aminoacid jo thelbësor që luan një rol qëndror në ciklin e uresë, duke funksionuar së bashku me argininën dhe citrulinën për të pastruar trupin nga amoniaku, një nënprodukt i metabolizmit të proteinave.

Ornitina mund të shndërrohet gjithashtu në aminoacide të tjera, si citrulina, prolina dhe glutamati, si dhe në kreatinë, një burim i rëndësishëm energjie muskulore.

permbajtja

Permbajtja: Sasia për dozim: Sasia e % së vlerës ditore:
L-Ornithine (nga 1,913 mg L-Ornithine Hydrochloride) 1.5 g **

perdorimi

Merrni 3 kapsula në ditë me lëng ose ujë me stomakun bosh.

paketimi

120 Kapsula.