PEEL 40 EXFOLIATOR 50 ML

L3,900

Ka stok

In Stock

SKU: 10682

Pershkrimi i produktit

Xhel peeling me 40% acide frutash. Stimulon rigjenerimin qelizor. Ka efekt keratolitik. Permban acid glikolik, acid citrik, acid malik dhe acid tartarik.

 

perdorimi

Aplikoni xhelin me një furcë. Lëreni të veprojë për 3-8 minuta, në varësi të tipit të lëkurës dhe më pas shpëlajeni. Aplikoni neutralizuesin e pH dhe lëreni të veprojë për rreth 1 minutë dhe shpëlajeni sërisht. Shmangni kontaktin me sytë dhe membranat e mukozës.

paketimi

50 ml.