Bamboo Silica Beauty Veg Capsules

L2,680

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11823

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suport për flokët, lëkurën dhe thonjtë. E standartizuar në 70% silicë.

Silikoni është elementi i tretë me më shumë përqëndrim në trup. Silikoni është i pranishëm në të gjitha indet e trupit si silicë (dioksid silikoni), indet me më shumë përqëndrim janë kockat dhe indi lidhor duke përfshirë lëkurën, flokët, arteriet dhe thonjtë. Bima e bambusë është një nga burimet natyrale të silicës.

perdorimi

2 kapsula në ditë.

paketimi

90 kapsula

permban

-Ekstrakt nga pema e Bambusë (Bambusa vulgaris) (min. 70% Silicë)  760 mg

Përbërës të tjerë: Hipromelozë (kapsulë celuloze), mikrokristalinë celuloze dhe acid stearik (origjinë bimore).