Showing 1–16 of 90 results

ACNET AZELIKE

Trajtim topik i akneve nga format me te lehta ne ato te moderuara, ne prezence te inflamacionit. Ideal edhe si trajtim afatgjate ndihmes i terapise farmakologjike ne format e moderuara e te renda. Permban Acid Azelaik 5%, acid Salicilik 2%, acid glikolik 8%, β-glucane/ L-carnosine, vitamine E.

ACNET CREMA

Trajtim lokal  dhe parandalues i akneve te lehta ose te moderuara. Ka nje veprim te ekuilibruar keratolitik. Stimulon turn-overin e qelizave. Redukton dhe normalizon sebumin. Mund te perdoret si ndihmesne terapine farmakologjike ose si trajtim mbajtes. Permban acid salicilik  1%, acid glikolik 6%.

ACTEEN Hydramat cream sebum-normalising

Trajtim i perditshem qe normalizon prodhimin e yndyres. Ne saje te konsistences mikroporoze, absorbon yndyren e tepert. Emulsion i lehte, freskues, perthithet shpejt dhe hidraton lekuren. Mund te perdoret dhe si baze per trukun. Neutralizon efektin shkelqyes.

ACTEEN MAKE MAT cream compact foundation

Formulim kremoz me efekt mat dhe mbulim te mesem – te larte, fsheh qe te gjitha parregullsite e fytyres se yndyrshme ed me tendence per akne. Ndihmon ne mbrojtjen e lekures nga rrezet UVA e UVB sepse ka mbrojtes solare te larte  (SPF 50) vetem me filtra minerale. Pa efekt shkelqyes, i jep fytyres tuaj nje komfort qe zgjat gjithe diten. Rezistent ndaj ujit dhe djersitjes. I disponueshem ne 4 tonalitete : 00 EX LIGHT, 01 LIGHT,  02 MEDIUM, 03 DARK.

ACTEEN purifying cleansing gel

Gel shkumues, me shplarje, per nje fytyre te irrituar, me akne. Ben nje pastrim te thelle te epidermes. Largon me lehtesi qelizat siperfaqesore te shtreses korneale. Parandalon formimin pikave te zeza.

ACTEEN Quick pen anti-imperfection

Trajtim lokal intensiv  per nje zhdukje te shpejte te akneve. Absorbohet shpejt, normalizon sekrecionin e gjendrave sebace, kontrollon poliferimin baktrerial, neutralizon hiperkeratinizimin. Permban acid salicilik, bakterostatike (piroctone olamine, clorhexidine), alantoine, vitamine E etj.

ACTEEN rebalancing cleansing water

Pastrim i perditshem dhe delikat i lekures me tendence per akne. Inhibon proliferimin bakterial. Neutralizon hiperkeratinizimin. Permban acid salicilik, bakterostatike (piroctone olamina, clorexidina etj.)

Sasia :150 ml

ACTEEN SK’IN Food supplement skin-normalising action

Tableta te tretshme ne goje, te pershtatshme per adoleshentet, me veprim sebo-normalizues te lekures. Permban vitamine B1,B2,B6, biotine, zink, glutation,  β-glucane/ L-carnosin,L-cystine.

Dozimi: 1 tablete ne dite, ne cdo moment te dites, te shkrihet ngadale ne goje.

 

ACTEEN TRANSPARENT TOUCH

Nje formulim i bute, i prekshem, ne forme pudre, sebum absorbues. Parandalon shkelqimin e lekures dhe krijon nje mbulim pa ngjyre, transparent me efekt ultra mat. Mund te aplikohet i vetem per te mbuluar parregullsite e lekures ose mbi fondatinen per te dhene nje mbulim shtese qe zgjat shume kohe.