Eve Women’s Multiple Vitamin Softgels

L3,850

Ka stok

In Stock

SKU: 12557

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqimor per femra me aguliçe, boronicë, çaj jeshil, silicë bisht kali dhe CoQ10. Këto xhel të butë me shumë vitamina janë të lehta për t’u gëlltitur dhe janë të formuluara ne menyre te tille qe tolerohen mire nga trakti tretes.

 

perdorimi

Merrni 3 xhel në ditë me ushqim. Ruani në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

 

Paralajmerime: Vetëm për të rriturit.

Konsultohuni me mjekun nëse jeni shtatzënë/duke ushqyer me gji, merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

Mbajeni larg fëmijëve.

Mbidozimi aksidental i produkteve që përmbajnë hekur është shkaku kryesor i helmimit fatal te fëmijët nën 6 vjeç.

Mbajeni larg fëmijëve.

Në rast mbidozimi aksidental, telefononi menjëherë një mjek ose qendrën e kontrollit të helmeve.

Ky produkt përmban biotinë e cila mund të ndërhyjë në disa rezultate të analizave të gjakut.

permbajtja

Kalori 25
Yndyra totale 2 g 3 %
Proteine 1 g
Vitamine A 1500 mcg 167%*
Vitamine C 200 mg 222%*
Vitamine D-3 25 mcg (1000 IU) 125%*
Vitamine k-1 35 mcg 29%*
Vitamine E 100 mg 667%*
Tiaminë 25 mg 2083%*
Riboflavina (Vitamina B-2) 25 mg 1923%*
Niacin (Vitamina B-3) 25 mg 156%*
Vitamine B-6 25 mg 1471%*
Folate 1,360 mcg 340%*
Vitamine B- 12 120 mcg 5000%*
Biotina 300 mcg 1000%*
Vitamine B-5 50 mg 1000%*
Kolina 25 mg 5 %
Kalcium 140 mg 11%*
Hekur 6 mg 33 %
Jod 225 mcg 150%*
Magnez 100 mg 24%*
Zink 15 mg 136%*
Selen 200 mcg 364%*
Bakri 1 mg 111%
MAngan 2 mg 87%*
Krom 120 mcg 343%*
Molibden 75 mcg 167%*
Vaj i agulices 500 mg *
Kalium 25 mg < 1%*
Koncentrat boronice 100 mg *
Ekstrakt i bishtit të kalit 50 mg *
Acidi alfa lipoik 25 mg *
Ekstrakt i farës së rrushit 25 mg *
Ekstrakt i farës së rrushit 25 mg *
Inositol 25 mg *
CoQ10 10 mg *
Likopen 500 mcg *
Luteine 500 mg *
Vitamine K-2 *

Perberes te tjere

Kapsulë Softgel [xhelatinë gjedhi (pa BSE), glicerinë, ujë, karob], vaj farash liri, lecithin soje dhe dyllë blete.

Paketimi

90 kapsula xhelatinore