2-PHASE OIL SERUM CALMING

L2,840

Ka stok

In Stock

SKU: 12212

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Serum për lëkurat e ndjeshme që promvon një efekt qetësues afatgjatë, forcon barrieren natyrale të lëkurës, zbut dhe ushqyen dukshëm lëkurën tuaj.

perdorimi

Shkundni mirë serumin përpara përdorimit. Aplikoni 2-3 pika të serumit të vajit në fytyrë, qafë dhe dekolte në mëngjes dhe në mbrëmje.

perberesit

-Kompleksi i vitaminës E: antioksidant shumë efektiv që përmban forma të ndryshme të vitaminës E (Tocotrienol dhe Tocopherol). Ndihmon në neutralizimin e efekteve të dëmshme të radikaleve të lira.
-Ekstrakt çaji: Ekstrakt natyral me efekt antioksidues dhe qetësues nga sythat e çajit, i pasur me polifenole. Shumë efektiv kundër radikaleve të lira dhe promovon efekt qetësues në lëkurë
-Acidi hialuronik: siguron hidratim intensiv të menjëhershëm në sipërfaqen e lëkurës, duke ruajtur lagështinë dhe nga ana tjetër ndihmon në zbutjen e lëkurës (efekti i mbushjes së linjës).
-Vaji i bajames: është një burim i pasur i përbërësve rimbushës të lëkurës (acidet yndyrore dhe trigliceridet), veçanërisht i përshtatshëm për lëkurën e ndjeshme.
-Panthenol: ndihmon për të mbështetur rigjenerimin natyral të lëkurës dhe mbron nga acarimi.
-Allantoin: qetëson lëkurën e irrituar, parandalon skuqjen dhe ka një efekt rigjenerues të qelizave Aloe Vera: ka veti qetësuese, pastruese dhe hidratuese të lëkurës.

paketimi

30 ml