Air Defense Veg Capsules

L2,930

S’ka stok

Out of stock

SKU: 12236

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Per sistem imunitar dhe respirator te shendetshem.

NOW® Air Defence® është një kombinim i shumë përbërësve që kujdesen për një sistem imunitar dhe respirator të shëndetshëm gjatë gjithë sezonit.

Air Defense përmban PARACTIN, një ekstrakt të patentuar të Andrographis paniculata, i cili ka treguar në studime shkencore që ofron një përgjigje imunitare të shëndetshme dhe të ekuilibruar.

ImmunEnhancer™ dhe ekstrakte bimore të Elderberry, Echinacea dhe Astragalus janë përfshirë në formulë për të mbështetur funksionimin normal të sistemit imunitar.

Formula përmban gjithashtu ekstrakt nga gjethja e Ullirit për të ndihmuar në ruajtjen e funksionit të shëndetshëm të frymëmarrjes.

perdorimi

2 kapsula dy herë në ditë sipas nevojës.

paketimi

90 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia per dozim Sasia % së vlerës ditore
Vitamina A (50% si Beta Karoten dhe 50% si Retinil Palmitate) 1,000 mcg 111 %
Vitamina C (si Acid Askorbik) 500 mg 556%
Vitamina E (si d-alfa Acetat Tokoferil) 13 mg 87%
Magnez (nga Oksidi i Magnezit) 45 mg 11%
Zink (nga Përzierja e Acidit Askorbik të Zinkut) 10 mg 91%
Selen (nga L-Selenomethionine) 50 mcg 91 %
Mangani (nga Mangan aminoacid kelate) 1 mg 43 %
PARACTIN® (Andrographis paniculata) Ekstrakt (Ajror) (Përzierje e Patentuar e Andrografolideve, 14-Deoksiandrografolide dhe Neoandrografolide) 10 mg *
Elderberry (Sambucus nigra) (Fruta) 67mg *
Ekstrakt i rrënjës së Echinacea (Echinacea angustifolia) 67 mg *
ImmunEnhancerTM Arabinogalactan nga Larch Tree (Larix laricina)] 67 mg *
Ekstrakt gjethe ulliri (Olea europaea) 67 mg *
Ekstrakt rrënjor Astragalus (Astragalus membranaceus) 34 mg *
Ekstrakt rrënjor xhenxhefili (Zingiber officinale) 17 mg *
L-Arginine (Formë e Lirë) 25 mg *
L-Glutamine (Formë e Lirë) 25 mg *
L-Lizinë (nga L-Lizinë HCl) 25 mg *

perberes te tjere

Celuloza (kapsulë), Stearat magnezi (origjinë bimore) dhe silicë. Vitamina E nga soja jo-OMGJ.