BetterYou Turmeric Oral Spray

L2,660

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10633

Pershkrimi i produktit

Turmeric Oral Spray është një formulim revolucionar që konsiston në një proces unik të inkapsulimit molekular, i cili siguron përthithjen optimale të curcuminoideve thelbësore nga sistemi i qarkullimit të gjakut, nëpërmjet indit të butë të gojës, duke shmangur kalimin në organet e aparatit tretës.

 • Suplementi i parë në botë me Turmerik në formë spraj oral
 • 4 spraj japin 850mg Cyclokurmin, të barazvlefshme me 1300mg nga rrënja e shafranit të Indisë
 • Proces unik i inkapsulimit molekular – Cyclokurmin®
 • Veti anti-inflamatore dhe antioksiduese
 • 30 doza ditore
 • Shije natyrale portokalli
 • Biodisponibiliteti – Sistem inovativ i cili shmang sistemin tretës dhe eviton problemet e njohura të përthithjes së kurkumin.Inkapsulimi molecular – rrit biodisponibilitetin përmes rritjes së tretshmërisë në ujë dhe përmirëson shijen.Përbërësit natyral – Emulsifikues, shije dhe ëmbëlsues natyral (xylitol). Ky formulim me shije portokalli është i përshtatshëm për vegan dhe vegjetarian.Benefitet shëndetësore – Curcumin është një anti-inflamator i fuqishëm dhe antioksidant me veti të shumta shëndetësore.
 • I përshtatshëm:

  • 3 vjec e sipër
  • Vegjetarian
  • Vegan

  Pa efekte anësore ose reaksion me medikamentet e tjera.

  I garantuar, pa: Gluten dhe grurë, Ngjyrues dhe aromë artificiale, Produkte qumështi, sheqer, OMG

  Informacion këshillues:

  Suplementet nuk duhet të zëvendësojnë dietën e shëndetshme dhe aktivitetin fizik. Të mbahet larg nga fëmijët.

 

perdorimi

Aplikoni 4 sprucime në ditë ose dozën e rekomanduar nga mjeku.
Mund të merret në cdo moment të ditës edhe pa ushqim, duke e përshtatur me rutinën tuaj. Të përdoret 6 muaj pas hapjes.

paketimi

25 ml (100 sprucime)

permban

Cdo doze ditore përmban: EC NRV*
Turmerik (Cyclokurmin) 850 mg *

nuk permban

Gluten dhe grurë, Ngjyrues dhe aromë artificiale, Produkte qumështi, sheqer, OMG