Buffered Vitamin C 1000 mg – Lifeplan

L2,050

Ka stok

In Stock

SKU: 12312

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Keto tableta permbajne 1000mg vitamine C ne nje forme te zbutur per te kontrolluar aciditetin dhe gjithashtu jane formuluar me perberes ushqyes natyral te cilet plotesojne nevojat e organizmit per vitamine C.

  • Vitamina C shkaterrohet lehtesisht nga ndryshimet e temperatures, drita dhe gatimi. Nuk ruhet ne trup dhe prandaj eshte i nevojshem furnizimi i shpeshte i organizmit me kete vitamine.
  • Vitamina C kontribuon ne formimin e kolagjenit per funksionimin normal te eneve te gjakut, kockave, kercit, mishit te dhembeve dhe lekures, per metabolizmin normal energjitik dhe per funksionimin normal te sistemit nervor.
  • I pershtatshem per vegjetarianet dhe veganet.

perdorimi

1 tablete çdo dite me ushqim.

Permbajtja

Permbajtja Sasia per dozim Sasia % se vleres ditore
Vitamin C 1000 mg 1250%
Pluhur Rosehip 20 mg *
Ekstrakt Acerola 10 mg *
Bioflavonoide 10 mg *

paketimi

90 tableta.

Nuk permban: kripe te shtuar, niseshte, ngjyrues, konservante ose perberes te derivuar nga kafshet.