DEFENCE BODY ELASTICISING STRETCH MARKS CREAM

L4,500

Ka stok

In Stock

SKU: 1996

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem per parandalimin e strijave dhe reduktimin e atyre ekzistuese.

Ky krem ka teksure te lemuar, permireson pamjen dhe elasticitetin e lekures. I  pershtatshem per tu perdorur nga femrat gjate dhe pas shtatezanise, si dhe nga personat qe jane ne diete ose qe merren me aktivitet fizik. Ka nje teksture te bute.

permban

Vitamina E (5%):  Promovon mekanizmat e riparimit dhe mbrojtjes se lekures. Permireson hidratimin, elasticitetin dhe rinovimin e qelizave.

Pantenol (provitamin B5):  Nje substance ri-epitelizuese qe hidraton, mbron lekuren dhe favorizon rigjenerimin e qelizave.

Vaji i bajames se embel: Kombinon vetite e tij te forta zbutese dhe ushqyese ne nje nivel te larte te tolerueshmerise se lekures, madje edhe ne lekuren me delikate dhe te ndjeshme. Favorizon masazhimin e produktit dhe ndihmon ne permiresimin e elasticitetit te lekures.

perdorimi

Aplikojeni dy here ne dite derisa te perthithet plotesisht.

Gjate shtatezanise: Fillojeni ne javet e para dhe vazhdojeni per 30-40 dite pas lindjes se femijes.
Gjate dietave te dobesimit: Perdoreni gjate gjithe dietes dhe per disa jave me pas.

paketimi

300 ml