DEFENCE SUN MELTING CREAM 50+

L1,950

Ka stok

In Stock

SKU: 2839

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem mbrojtës me Spf 50 për lëkurë normale dhe të thatë.

specifikime

Dhuron një mbrojtje të trefishtë ndaj diellit:

– Mbron nga dëmtimet afatshkurtra që rrezet UVA dhe UVB shkaktojnë.

– Mbron nga radikalet e lira të shkaktuara nga rrezet IR.

– Mbron nga dmtimet afatëgjata falë kompleksit “PRO- REPAIR”.

permban

Filtra UVA dhe UVB

Kompleks Pro-Repair:  një sinergji e vecantë mes përbërësve aktiv si:

Niacina: Lufton demet biologjike, duke forcuar mbrojtjen natyrore te ADN-së dhe mekanizmat e rigjenerimit.

Beta-Glukan / L-karnitine: Patentë përbërësish që stimulojnë sistemet e mbrojtjes natyrale të lëkurës, dhe luftojne kundër radikaleve të lirë.

Vitamina E: Ka veti antioksiduese.

perdorimi

Aplikojeni produktin para ekspozimit në diell dhe përsërisni aplikimin sa herë të jetë e nevojshme ose cdo dy orë.

paketimi

50 ml