DEFENCE SUN STICK 50+

L2,080

Ka stok

In Stock

SKU: 2860

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Mbrojtje e lartë nga dielli, për zonat me delikate.

Dhuron një mbrojtje të trefishtë ndaj diellit:

  • Mbron nga dëmtimet afatshkurtra që rrezet UVA dhe UVB shkaktojnë.
  • Mbron nga radikalet e lira të shkaktuara nga rrezet IR.
  • Mbron nga dëmtimet afatëgjata falë kompleksit “PRO- REPAIR”.

Me një teksturë të butë që aplikohet lehtësisht, i përshtatshëm për tu aplikuar në zona delikate si hunda, buzët, veshet, nishanet dhe shenjat e shkaktuara nga plagë të ndryshme

 

 

 

 

permban

Filtra UVA dhe UVB

Kompleks Pro-Repair:  një sinergji e vecantë mes përbërësve aktiv si:

Niacina: Lufton dëmet biologjike, duke forcuar mbrojtjen natyrore të ADN-së dhe mekanizmat e rigjenerimit.

Beta-Glukan / L-karnitine: Patentë përbërësish që stimulojnë sistemet e mbrojtjes natyrale të lëkurës, dhe luftojnë kundër radikaleve të lirë.

Vitamina E: Ka veti antioksiduese.

Gjalpe Shea: zbut dhe mbron lëkurën.

perdorimi

Aplikojeni produktin para ekspozimit në diell dhe përserisni aplikimin sa herë të jetë e nevojshme ose cdo dy orë.

paketimi

9 ml