DETOX FLUID

L2,100

Ka stok

In Stock

SKU: 12387

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Koncentrat aktiv rigjallërues me substanca aktive detoksifikuese shumë të koncentruara a-glukan dhe peptid avokado.

perdorimi

Derdhni të gjithë përmbajtjen e ampules në pëllëmbën e dorës. Më pas shpërndajeni në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe qafë dhe shtypeni butësisht. Vetëm për përdorim të jashtëm.

perberesit

• Peptidi i avokados: Peptid i koncentruar nga fruti i avokados; stimulon proceset e detoksifikimit që ndodhin natyrshëm në qelizë dhe ndihmon në zbërthimin e nënprodukteve të tepërta dhe të papërdorshme të mbetjeve proteinike.
• Ekstrakti i majave: Nxit procesin e autofagocitozës natyrale të qelizës, zbërthen “mbeturinat qelizore” (proteinat dhe lipidet e oksiduara) në qeliza. Rezulton në përmirësimin e shkëlqimit të lëkurës.
• Acidi hialuronik me zinxhir të gjatë: Hidratues, zbutës.
• Acidi hialuronik me zinxhir të shkurtër: Jashtëzakonisht hidratues, bllokon lagështinë, aftësi e lartë për të lidhur ujin, zbut dhe tonifikon sipërfaqen e lëkurës nga thellësia.

paketimi

7 ampula  x 2 ml.