Effer-C Orange Packets

L2,650

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10105

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Formule e patentuar e cila furnizon trupin me spektrin e plote te vitaminave B, minerale, elektrolite, CoQ10 dhe Acid alfa lipoik.

Effer-C™ është një përzierje e patentuar, e cila furnizon trupin me spektrin e plotë të vitaminës B, 7 minerale që ndihmojnë në prodhimin e energjisë dhe zëvendësimin elektroliteve të rëndësishme dhe gjithashtu CoQ10 dhe Acid Alpha Lipoic që ndihmojnë metabolizmin.

Effer-C™ përmban 1,000 mg vitamin C duke përfshirë dhe Transfer C-PLUS, një formë e moderuar e kombinuar me Acid alpha lipoik për tretje më të shpejtë dhe gjithashtu ndihmon trupin të rigjenerojë vitaminën C.

  • Formulë eferveshente
  • Vitamina + Elektrolite jetësore + minerale
  • Për më shumë energji dhe sistem imunitar të shëndetshëm
  • E përgatitur me shije natyrale portokalli
  • Pa sheqer, e ëmbëlsuar me Stevia dhe Xylitol

PERMBAN

Përmbajtja Sasia Për Dozim: Sasia % Së Vlerës Ditore Përmbajtja Sasia Për Dozim: Sasia % Së Vlerës Ditore
Kalori 10 Niacin (si Niacinamide) 10 Mg 50%
Totali I Karbohidrateve 2 G <1 % Riboflavin (Vitamin B2) 0.5 Mg 29%
Sheqerna 0 G Acid Folik 15 Mcg 4%
Xylitol 1 G Zink (nga Askorbat Zinku) 5 Mg 33%
Vitamin C (Si Acid Askorbic dhe Askorbat Kalciumi) 1.0 G 1667 % Acid Pantotenik (nga Pantotenat D-kalciumi) 2.5 Mg 25%
Tiamin (Vitaminw B1 nga HCl Tiamin) 0.76 Mg 29 % Kalcium (nga Ascorbat Kalciumi dhe Pantotenat D-kalciumi) 20 Mg 2% 2%
Vitamin B6 (nga Hcl Piridoksin) 10 Mg 500% Magnez (nga Karbonat Magnezi) 60 Mg 15% 15%
Vitamin B12 (Si Cyanokobalamin) 30 Mcg 500% 30 Mcg 500% Manganez (nga Karbonat Manganezi) 1 Mg 50%
Krom (nga Aspartat Kromi dhe  Askorbat Kromi) 20 Mcg 17% Potasium (nga Bikarbonat Potasiumi) 180 Mg 5%
Acid Alfa Lipoik 5 Mg CoQ10 (Coenzime Q10) 5 Mg
Natrium (nga Bikarbonat Natriumi) 50 Mg 2% Transport C-plus® (Trademarked Blend Of Calcium Ascorbate And Alpha Lipoic Acid) 230 Mg

PERDORIMI

1 bustinë e tretur në një gotë me 100-150 ml ujë.

PAKETIMI

30 Bustina

PERBERES TE TJERE

Acid citrik, shije natyrale rrushi, pluhur natyral nga lëkura e rrushit, BetterStevia™ [Ekstrakt organik I certifikuar (Stevia rebaudiana) (Gjethe)], silic, pudër rrepe, shije natyrale acai, acid malic, shije natyrale qershie, acid L-Tartarik, acid L-Aspartik, shije naturale lime, Shije naturale boronice dhe Inuline organike.