HYALURON REPLENISH CREAM

L3,580

Ka stok

In Stock

SKU: 12525

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem per lekura te thata dhe pak te yndyrshme. Relakson lekuren i jep asaj elasticitet të dukshëm. Ka një efekt rigjenerues gjatë natës dhe tonifikon barrierën e lëkurës. Kremi optimal i kujdesit në dimër.

perdorimi

Masazhoni butësisht fytyrën, qafën dhe dekoltenë në mëngjes dhe/ose në mbrëmje pas pastruesit dhe tonikut.

perberesit

• Ekstrakti i lupinës së bardhë: Promovon sintezën e proteinave epidermale dhe lipideve, kufizon humbjen transepidermale të ujit (TEWL) dhe forcon funksionin pengues të lëkurës (barriera e lëkurës 11% më e qëndrueshme pas 14 ditësh)
• Acidi hialuronik me zinxhir të gjatë: Formon një film që lidh ujin në lëkurë dhe mbron lëkurën nga tharja.
• Acidi hialuronik me zinxhir të shkurtër: depërton në shtresat e sipërme të shtresës së korneumit dhe tërheq ujin atje, duke zbutur linjat e holla dhe rrudhat.
• Acidi hialuronik i ndërlidhur: Struktura e tij e veçantë ndihmon në krijimin e një rrjeti të qëndrueshëm, hidratues në lëkurë me një efekt të fryrë shumë mbresëlënës.
• Imperata cylindrica: Ekstrakti i rrënjës nga bima e shkretëtirës Imperata cylindrica rrit ndjeshëm nivelet e lagështisë në shtresat e sipërme epidermale për një efekt afatgjatë (20% më shumë lagështi pas 24 orësh)
• Izomerati i sakaridit: Kompleks karbohidratesh identike me lëkurën për hidratim afatgjatë të lëkurës (efekt afatgjatë 72 orë)
• Alpha Bisabolol: Qetësues, anti-inflamator, lehtëson irritimin.
• Vaj avokado: Hidratues; ushqen, zbut dhe rigjeneron lëkurën.
• Vitamina E – Acetate: Mbron lëkurën nga dëmtimet nga radikalet e lira.

paketimi

50 ml