LIGHT TIGHTENING CREAM

L4,300

Ka stok

In Stock

SKU: 12368

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem tonifikues qe i jep lëkurës energji të re, e hidraton intensivisht dhe lufton shenjat e lodhjes. Si një përforcues energjie, stimulon metabolizmin e lëkurës dhe i jep asaj më shumë elasticitet dhe qëndrueshmëri. Pavarësisht strukturës së saj të lehtë, lëkura merr lagështi shtesë dhe eliminon shkëlqimin e tepërt të lëkurës.

perdorimi

Aplikojeni në lëkure te paster në fytyrë, qafë dhe dekolte në mëngjes dhe/ose në mbrëmje dhe lëreni të përthithet. Baza ideale për make-up.

perberesit

• Vitality-Equalizer: Ekstrakt bioteknologjik i Euglena gracilis (pseudo-mikroalga njëqelizore); aktivizon metabolizmin e qelizave duke stimuluar lirimin e kalciumit dhe duke rritur përmbajtjen e energjisë. Funksionet e rëndësishme të metabolizmit të lëkurës stimulohen, duke rritur aftësitë rigjeneruese të lëkurës. Lëkura bëhet më elastike, duket më e fortë dhe më e gjallë.
• Aloe Vera: Hidraton dhe qetëson lëkurën.
• Bisabolol: Qetëson, zbut irritimin dhe frenon inflamacionin.
• Silicë: Pluhur mat, thith shkëlqimin e tepërt.

paketimi

50 ml.