MAGIC GLOW SERUM

L3,800

Ka stok

In Stock

SKU: 12373

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Serum per nje lekure me shkëlqim rinor dhe freski qe zgjat. Hidraton dhe parandalon rrudhat.

perdorimi

Aplikojeni në fytyrë në mëngjes pas pastrimit. Ideale edhe si primer përpara se të aplikoni make-up.

perberesit

• Ekstrakti i algave të Oqeanit Indian: Fermenti Bacillus është treguar se përmirëson shkëlqimin e lëkurës me 28% pas 28 ditësh. Gjithashtu përmirëson hidratimin e lëkurës dhe redukton humbjen transepidermale të ujit (TEWL), si dhe rrit qëndrueshmërinë e lëkurës
• Kompleksi i Rafinimit të Barabartë: Kombinimi i acidit oleanolik dhe ekstraktit të lëvores së Enantia Chlorantha redukton shkëlqimin e yndyrshëm dhe zvogëlon poret. Lëkura është rrezatuese por jo me shkëlqim
• Acidet hialuronik me zinxhirë të gjatë dhe të shkurtër: Zbut linjat e holla dhe rrudhat.
• Izomerate sakaride: Kompleks karbohidratesh identike me lëkurën për hidratim afatgjatë të lëkurës (efekt afatgjatë 72 orë)
• Kafeina: Mbështet qarkullimin e gjakut dhe forcon.

• Chondrus Crispus: Një ekstrakt algash që hidraton dhe mbron
• Niacinamide: Forcon barrierën e lëkurës dhe redukton inflamacionin.
• Kombinimi i pigmenteve me fokus të butë: pigmentet me fokus të butë reduktojnë vizualisht linjat e imta dhe rrudhat.

paketimi

30 ml.