MagnesiumOil Goodnight

L500

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10085

Pershkrimi i produktit

MagnesiumOil Goodnight

Me përmbajtje bimësh natyrale salvia sclarea dhe bergamot, që nxisin relaksim të thellë, mirëqënie të përgjithshme dhe gjumë të rehatshëm dhe të qetë. Përmban 28% Klorur magnezi të përqëndruar. 10 sprucime shpërndajnë minimumi 180mg (51% RDA) formë elementare optimale të përthithshme magnezi.

  • Në mënyrë natyrale nxit një gjumë të rehatshëm
  • Ndihmon në Restless Legs Syndrome RLS (Sindromi I këmbëve të lodhura)

Nëse vuani nga pagjumësia, pavarsisht problemeve shëndetësore MagnesiumOil Goodnight është brilant.”Nina B, Leeds

Si funksionon magneziumi transdermal?

 MagnesiumOil përthithet nga poret e epidermës, në këtë mënyrë kalon direkt në enët e gjakut dhe muskujt poshtë tyre duke eleminuar kalimin në organet e aparatit tretës në të cilin shumë përbërës ushqimor nuk përthithen. Garanton një përthithje optimale, shumë më efektive se kapsulat dhe tabletat.

I përshtatshëm për:

  • 13 vjec e sipër
  • Vegjetarian
  • Vegan

Pa efekte anësore ose reaksion me medikamentet e tjera.

 

 

PERDORIMI

Aplikojeni në trup dhe masazhojeni. Për më shumë rezultat, këshillohet që të përdoret pas ushtrimeve ose dushit në lëkure të lagur.

PAKETIMI

15 ml (90 sprucime)