MK-7 Vitamin K-2 100 mcg Veg Capsules

L4,700

Ka stok

In Stock

SKU: 11878

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Suport për kockat
  • Suport kardiovaskular

Vitamina K është e njohur për rolin e saj në sintezën e një numri faktorësh të koagulimit të gjakut dhe gjithashtu për formimin e kockave të forta dhe të shëndetshme. MenaQ7® MK-7 është një formë unike pa sojë, e bio-disponueshme e vitaminës K-2 që luan një rol kritik në shëndetin e arterieve përmes aftësisë së saj për të mbështetur metabolizmin e kalciumit në enët e gjakut dhe arteriet.

MenaQ7® është markë e regjistruar tregtare e NattoPharma ASA, Norvegji.

perberesit

Vitamin K2 (si Menaquinone-7) (MK-7) (MenaQ7®) 100 mcg 83%

Përbërës të tjerë: Miell orizi, hipromelozë (kapsulë celuloze), palmitat askorbili dhe dioksid silikoni.

perdorimi

1 kapsulë cdo ditë gjatë një vakti:

paketimi

120 kapsula