Nutritional Yeast Flakes

L2,300

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11235

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Maja me shije të këndshme e prodhuar nga një shtam i vecantë i Saccharomyces cerevisiae. Kjo maja është rritur në sheqer kane dhe melasë panxhari në kushte kontrolli shumë strikte. Kjo maja është produkt fillestar dhe nuk është prodhuar nga nënprodukte të tjera si maja birre apo buke. Ky fakt garanton që produkti nuk mund të ketë prani myku Candida albicans.

perdorimi

2 lugë në ditë të përziera në qumësht, lëng frutash ose perimesh. Gjithashtu mund të përdoret në receta vegjetariane ose pije proteinike për të rritur vlerat ushqyese.

paketimi

284 g

perberesit

Maja e tharë, Niacin, Vitamina B6 (Hidroklorur Piridoksine), Riboflavin, Tiamin, acid folik, Vitamina B12 (kobalamin)