Probiotics Anti-Pollution Cream

L3,250

Ka stok

In Stock

SKU: 12636

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Kremi kundër ndotjes PROBIOTICS forcon mikrobiomën e lëkurës, mbron nga plakja dixhitale dhe vepron si një mburojë mbrojtëse kundër ndikimeve negative natyrore. bërë atë më elastike. Ekstrakti inovativ i mikroalgave kundërshton plakjen dixhitale të lëkurës të shkaktuar nga drita blu. Lëkura është më elastike dhe pengesa e saj mbrojtëse forcohet.

perdorimi

Aplikoni kremin rregullisht në fytyrë dhe dekolte në mëngjes dhe/ose në mbrëmje pas pastrimit dhe masazhoni butësisht.

perberesit

• Probiotik: i bërë nga bakteret e acidit laktik; balancon mikrobiomën e lëkurës, e cila mund të prishet nga ndikimet negative mjedisore, dhe forcon funksionin pengues të lëkurës; zvogëlon thatësinë dhe acarimin; mund të reduktojë ndjeshëm humbjen transepidermale të ujit (TEWL) pas vetëm 7 ditësh
• Ekstrakti i mikroalgave: aktivizohet nga rrezatimi i dritës blu (HEV = Dritë e dukshme me energji të lartë; redukton ndjeshëm shenjat e plakjes dixhitale pas vetëm 10 ditësh: Shkëlqim +5%; Thellësi rrudhash -16%; Fortësi +4%
• Ekstrakt i Kamelisë së Kuqe: ekstrakt nga Camellia japonica, një bimë me lule të kuqe vendase në Japoni dhe Kore; ka një efekt antioksidant, zvogëlon rrudhat, përmirëson densitetin dhe lagështinë e lëkurës; efekt i mirë kundër plakjes kundër dëmtimit të shkaktuar nga pluhuri i imët
• Acidet hialuronik me zinxhirë të gjatë dhe të shkurtër: siguron lagështi të qëndrueshme
• Izomerat saharid: një kompleks karbohidratesh identik me lëkurën për hidratim afatgjatë të lëkurës
• Vitamina E: neutralizon radikalet e lira që shkaktojnë dëmtimin e qelizave
• Gjalpë Shea: e lë lëkurën të lëmuar dhe të butë

paketimi

50 ml