Probiotics PRO-IMMUNE SERUM

L3,450

Ka stok

In Stock

SKU: 12637

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Serum i cili stabilizon qelizat imune të lëkurës, forcon mikrobiomën e saj dhe e mbron atë nga plakja dixhitale. Ekuilibri natyral i mantelit acid mbrojtës të lëkurës rivendoset dhe lëkura bëhet më rezistente ndaj faktoreve mjedisore.

 

Perdorimi

Masazhojeni butësisht në lëkurë pas pastrimit në mëngjes dhe/ose në mbrëmje. Aplikojeni në fytyrë, qafë dhe dekolte. Lëreni serumin të zhytet dhe më pas aplikoni kremin tuaj të zakonshëm të ditës ose natës.

Perberesit

• Probiotik: i bërë nga bakteret e acidit laktik; forcon mekanizmat mbrojtës të lëkurës kundër mikrobeve patogjene; zvogëlon thatësinë dhe acarimin; mund të reduktojë ndjeshëm humbjen transepidermale të ujit (TEWL) pas vetëm 7 ditësh.
• Ekstrakti i mikroalgave: aktivizohet nga drita blu (HEV= Dritë e dukshme me energji të lartë; redukton ndjeshëm shenjat e plakjes dixhitale pas vetëm 10 ditësh: Shkëlqim +5%; Thellësi rrudhash -16%; Fortësi +4%
• Beta-glukan: polisaharid natyral; stimulon sistemin imunitar të lëkurës; rrit rezistencën e lëkurës
• Ectoin®: mbron qelizat Langerhans të vendosura në lëkurë (“rojtarët” e sistemit imunitar)
• Izomerat saharid: një kompleks karbohidratesh identik me lëkurën për hidratim afatgjatë të lëkurës
• Acidet hialuronik me zinxhirë të gjatë dhe të shkurtër: siguron lagështi të qëndrueshme
• Allantoin: qetësues; ndihmon në zbutjen e skuqjes
• Bisabolol: qetësues; ndihmon në zbutjen e skuqjes

Paketimi

30 ml