DEFENCE HYDRACTIVE INTENSIVE MOISTURISING SERUM

L3,450

Ka stok

In Stock

SKU: 11810

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Serum i përqëndruar me veti të fuqishme hidratuese dhe detoksifikuese, ideal për përkujdesje të përditshme të lëkurës.

Antioksidantë, Kundër ndotjes, Kundër dritës blu, Për lëkurat sensitive dhe intolerante.

indikimet

 • Hidraton intensivisht epidermën.
 • Fuqizon efektin e kremit.
 • Rrit rezervat e ujit në lëkurë.
 • Parandalon plakjen e lëkurës të shkaktuar nga stresi oksidativ.

perdorimi

Aplikoni serumin në mëngjës dhe në mbrëmje pas pastrimit të fytyrës, më vete ose para aplikimit të kremit tuaj të përditshëm.

permban

 • Hyaluron-pro, kompleks i acidit hialuronik me pesha të ndryshme molekulare, i cili siguron hidratim të të gjitha shtresave të lëkurës.
 • Ektrakte të Citrus incanus luftojnë radikalet e lira endogjene dhe ekzogjene.
 • Ektrakte Gynostemma forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës, duke përmirësuar kështu mbrojtjen e lëkurës dhe mekanizmat detoksifikues të saj.
 • Polisakaride bioteknologjike me efekt rivitalizues dhe mbrojtës ndaj ndotjes urbane.
 • Karnozinë me efekt antioksidantë dhe antirrudhë. Gjithashtu mbron lëkurën nga dëmtimet e shkaktuara nga rrezet UV, IR dhe DRITA BLU.
 • Formula është e pasur gjithashtu me slow-release serine system, i cili forcon dhe zgjat efektin hidratues.
 • E testuar për nikelin, Pa konservantë, Pa parfum, Pa Gluten

paketimi

30 ml