PROXERA RELIPIDISING LIPOGEL

L1,750

Ka stok

In Stock

SKU: 0405

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Lipogel-me veprim te fuqishem hidratues, qe rinderton barrieren hidro-lipidike te lekures dhe zvogelon humbjen e ujit trans-epidermal. I pershtatshem per lekure shume te ndjeshme (te bebeve, femijeve  dhe te moshuarve) dhe per lekure te thate, te skuqur dhe irrituar. Siguron hidratim dhe mbrojtje afatgjate per lekuren. Gjithashtu eshte i pershtatshem per parandalimin e dermatitit dhe psoriazes.

PERMBAN

Baza lipofile: Perfshin trigliceridet dhe dyllin e bleteve duke formouar nje shtrese mbi lekure qe zvogelon humbjen e ujit, dehidratimin dhe ploteson sasine e lipideve ne siperfaqen e lekures ne te njejten kohe.

Vaj  Jojoba: Vaj vegjetal me veti mbrojtese dhe zbutese.

Vitamina E:  Veti antioksiduese, lufton radikalet e lira.

Kolesterol: Perberes natyral i cili zbut lekuren dhe forcon barrieren e saj mbrojtese.

PERDORIMI

Aplikojeni ne lekure tek pjeset qe kane nevoje per trajtim nje ose disa here ne dite, sipas nevojes, deri sa te perthithet plotesisht.

PAKETIMI

50 ml