RICH NUTRIENT SKIN REFINER 150 ML

L4,300

Ka stok

In Stock

SKU: 10225

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem revitalizues për kujdesin e lëkurës kerkuese. Me ekstrakt tërshëre dhe acid hialuronik.

perdorimi

Aplikojeni në lëkurë të paster në fytyrë, qafë në mëngjes dhe lëreni të depërtojë. Baze ideale për make-up.

perberesit

• Ekstrakti i tërshërës: Ka nje efekt lifting per lëkurën
• Izomerati i sakaridit: Përzierje e sheqernave të ndryshme të prodhuara nga glukoza me bazë bimore të cilat lidhen fort me kreatinën e lëkurës dhe sigurojnë një rritje afatgjatë të lagështisë së lëkurës.
• Acidi hialuronik me zinxhir të gjatë dhe të shkurtër: Zbutje e dukshme e menjëhershme e lëkurës dhe rritje e lagështisë së lëkurës; zvogëlon rrudhat e shkaktuara nga thatësia.
• Izostearat izostearil: I shkurtuar në ISIS, forcon barrierën hidrolipidike.
• Derivati i acidit cinamik: Filtër sintetik UVB
• Derivati i triazinës: Filtri sintetik UVB, përbërës natyral i sebumit të lëkurës, parandalon dehidratimin, promovon elasticitetin, ka një efekt zbutës të lëkurës.

paketimi

150 ml