SENSATIONAL GLOW CREAM

L5,300

Ka stok

In Stock

SKU: 12530

Pershkrimi i produktit

Ky krem kujdesi për 24 orë i jep lëkurës një shkëlqim dhe freski afatgjatë.

perdorimi

Në mëngjes dhe në mbrëmje, aplikoni kremin Sensational Glow në lëkurën e pastruar dhe masazhoni butësisht.

perberesit

• Ekstrakti i algave të Oqeanit Indian: Fermenti Bacillus është treguar se përmirëson shkëlqimin e lëkurës me 28% pas 28 ditësh. Gjithashtu përmirëson hidratimin e lëkurës dhe redukton humbjen transepidermale të ujit (TEWL), si dhe rrit qëndrueshmërinë e lëkurës.
• Kompleksi i Rafinimit të Barabartë: Kombinimi i acidit oleanolik dhe ekstraktit të lëvores së Enantia Chlorantha redukton shkëlqimin e yndyrshëm dhe zvogëlon poret.
• Acidet hialuronik me zinxhirë të gjatë dhe të shkurtër: Zbut linjat e holla dhe rrudhat.
• Izomerat Sakarid: Kompleks karbohidratesh identike me lëkurën për hidratim afatgjatë të lëkurës (efekt afatgjatë 72 orë).
• Aloe Vera: Hidratuese dhe gjallëruese.
• Allantoin: Kundër inflamacionit dhe qetëson lëkurën.
• Kafeina: Mbështet mikroqarkullimin e lëkurës me një efekt gjallërues.
• Niacinamide: Forcon barrierën e lëkurës dhe parandalon inflamacionin.
• Gjalpë Shea: Ushqen lëkurën dhe mbështet funksionin e saj pengues.
• Pigmente me fokus të butë: Reduktojnë vizualisht linjat e imta dhe rrudhat.

paketimi

100 ML