ORGANIC SPIRULINA POWDER 1 LB (454 GR)

L6,000

Ka stok

In Stock

SKU: 12335

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Me GLA dhe klorofil, 100% e pastër.

Spirulina ka nivelin më të lartë të proteinave nga të gjitha superushqimet e gjelbra dhe gjithashtu ka natyrshëm GLA (acid gama linolenik), një acid yndyror me përfitime të shumta shëndetësore. Përveç kësaj, ajo ka vitamina, minerale, elementë gjurmë, kripëra qelizore, aminoacide dhe enzima.

perdorimi

1 lugë çaji çdo ditë, të përzier me ujë, lëng frutash ose perimesh.

paketimi

454 g

perberesit

Permbajtja Sasia per dozim Sasia % së vlerës ditore
Kalori 15
Yndyrna totale 0 g 0 %
Natrium 35 mg 2%
Karbohidratet totale 1g <1%
Proteina 2 g 4 %
Kalcium 5 mg 0 %
Hekur 1.6mg 8 %
Kalium 56 mg 2 %