TRIDERM AD EMOLLIENT BALM

L3,280

Ka stok

In Stock

SKU: 10760

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem hidratues, i cili permban sasi te larte lipidesh per te siguruar nje efekt emolient te fuqishem. I formuluar me nje numer te vogel perberesish per tu pershtatur mire me lekura shume te ndjeshme, te tilla si ajo e te porsalindurve/femijeve dhe gjithashtu per te minimizuar acarimet (tharje, kruajtje dhe skuqje te lekures) dhe reaksionet e mundshme te lekures.

permban

Glicerine: Veprim hidratues dhe mbrojtes.

Faza lipide (37.5%): Parandalon largimin e ujit nga lekura, duke siguruar hidratimin e nevojshem. Gjithashtu zbut lekuren dhe qeteson kruajtjen.

AD-RESYL®: Perberes i vecante, aktiv, shume funksional, i cili ribalancon mikrobioten e lekures. Parandalon tharjen, kruajtjen dhe skuqjen e shkaktuar nga dermatiti atopik.

perdorimi

Aplikojeni ne lekure te pastruar dhe te thate dhe masazhojeni butesisht mbi lekure. Aplikojeni sipas nevojes, madje disa here ne dite.

paketimi

450 ml