Vitamin B-6 100 mg Veg Capsules

L1,370

Ka stok

In Stock

SKU: 12501

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suporton shendetin kardiovaskular. -Mbështet metabolizmin e shëndetshëm të homocisteinës. E rëndësishme për funksionin e sistemit nervor.

  • Vitamina B-6 është një kofaktor në reaksione të shumta enzimatike dhe është e nevojshme për metabolizmin e yndyrave, karbohidrateve dhe proteinave.
  • Lehtëson shndërrimin e aminoacideve nga njëri në tjetrin sipas nevojës , dhe është i nevojshëm për sintezën normale të hemoglobinës, si dhe për funksionin normal dhe prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut.
  • B-6 luan një rol të rëndësishëm në rregullimin e metabolizmit të homocisteinës në trup.
  • Homocisteina, një nënprodukt i ciklit të metioninës , dihet se është shkatërrues për indet trupore, veçanërisht për strukturat vaskulare. B-6 është gjithashtu kritike për ruajtjen e një sistemi nervor të shëndetshëm.
  • Nga FDA: Si pjesë e një diete të ekuilibruar që është e ulët në yndyrna të ngopura dhe kolesterol, vitamina B6 mund të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve vaskulare.

Perdorimi

Merrni 1 kapsulë në ditë me vakt. Ruani në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

Permbajtja

Vitamina B-6 (si piridoksinë HCl) 100 mg 5882%

Perberes te tjere: Miell orizi dhe Hipromelozë (kapsula celuloze).

paketimi

100 kapsula